reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Ankara

“Tesla İzmir” mağazası için çalışmalar ve işe alımlar yapılıyor

Elektrikli otomobil pazarının en üstünde yer alan isimlerden Tesla, İstanbul ve Ankara sonrasında İzmir‘de de bir mağaza açacak.

Halen ne zaman açılacağı bilinmeyen Tesla İzmir mağazası için marka şu an burada dört farklı iş ilanı listeliyor. Bu ilanlar arasında Mağaza müdürü, İzmir servis merkezi için servis müdürü, satış danışmanı ve otomotiv teknisyeni yer alıyor. İzmir mağazası ile üç büyük şehri tamamlayacak olan firma, bu konuda biraz yavaş kalıyor, aynı zamanda yüksek hızlı şarj sunan Supercharger istasyonlarının kurulumu konusunda da Türkiye açılımı çok yavaş ilerliyor. Bundan önce açılan Ankara mağazası hakkında Tesla Türkiye’den Emir Tunçyürek bir paylaşım yapmış ve orada, “Merhaba Ankara! Bugün itibariyle Armada AVM’de açılan Tesla mağazamızı ziyaret edebilir, Model Y test sürüşü yapabilir ve elektrikli ulaşıma geçişinizi uzman ekiplerimizden alacağınız destek ile hızlandırabilirsiniz. Tesla deneyimine herkesi bekliyoruz!” yazarak test süreci için buradaki bağlantıya yönlendirme gerçekleştirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Türkiye ile alakalı olarak bundan önce bir zam ile gündeme gelmişti. Tesla, Türkiye’de sadece Almanya’da üretilen Tesla Model Y için satış gerçekleştiriyor. Bu araç için yapılan ilk lansman kapsamında arkadan itişli normal menzilli (430 km / 0-100 km/s arası 6,9 saniye / 217 km/s maksimum hız) versiyon özelinde 1 milyon 548 bin TL fiyat listelenmişti. Çift motorlu uzun menzilli (533 km / 0-100 km/s arası 5 saniye / 217 km/s maksimum hız) dört çeker versiyon 1 milyon 619 bin TL, çift motorlu dört çeker performans versiyonu (514 km / 0-100 km/s arası 3,7 saniye / 250 km/s maksimum hız) ise 1 milyon 778 bin TL fiyata sahipti.

Lansman sonrasında fiyatlar sabit kalmadı, büyük oranda yukarıya doğru bir seyir karşımıza çıktı. 22 Şubat 2024 itibarıyla yapılan en son zam sonrasında Model Y’nin Türkiye’deki başlangıç fiyatı (Tek motor arkadan itişli sürüm) 2 milyon 366 bin TL olmuştu. Çift motorlu “Long Range” için Türkiye’de artık en az 2 milyon 985 bin TL‘yi gözden çıkarmak gerekiyordu. Çift motorlu “Performance” versiyonu ise tam 3 milyon 230 bin TL‘den başlıyordu.

Daha önce bu modeller sırasıyla 2 milyon 299 bin TL, 2 milyon 899 bin TL ve 3 milyon 138 TL başlangıç fiyatlarına sahipti. 9 Mart 2024 zammı sonrasında ise aracın başlangıç fiyatı 2 milyon 605 bin TL‘ye taşındı. Orta paket için artık en az 3 milyon 81 bin TL verilmesi gerekiyor. En üstteki versiyon ise artık 3 milyon 334 bin TL‘den başlıyor.

Tesla haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı

İLGİLİ HABERLER