reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3 için geri sayım başladı

Tesla‘nın merakla beklenen yeni modeli Model 3‘ün görücüye çıkmasına çok az bir süre kaldı. Tesla ailesi için bir “giriş seviyesi” modeli olması beklenen otomobil için davetiyeler basıldı ve 31 Mart için geri sayım başladı.


Niçin giriş seviyesi? Daha önce açıklanan 35 bin dolarlık satış fiyatıyla Tesla Model 3 “her kesimden” insanın satın alabileceği bir elektrikli otomobil olacak. Her ne kadar yüksek satış rakamlarına ulaşsalar da amiral gemisi sedan modeli Model S ve ailenin büyük abisi Model X için hala birçok insan uzaktan hayranlıkla izlemekten fazlasını yapamıyor. Bazıları ise otomobili bol bulup benzinliye çevirebiliyorlar.

Tesla da bu noktada daha mantıklı, daha çevreci ve bütçe dostu bir elektrikli otomobil arayanların imdadına yetişerek hem elektirkli otomobil kullanımı artırmak hem de bu sırada elbette Tesla adını daha çok duyurmak istiyor. Tesla Model 3’ün bunları başarması için önünde hiçbir engel yok. Otomobil hakkında şimdiye kadar ser verip sır vermeyen Tesla sadece 31 Mart’ı beklememizi söylüyor. Büyük bir etkinlikle duyurulması beklenen otomobilin öte yandan 2017’den önce piyasaya çıkması beklenmiyor.

YORUMLAR