reklamı kapat

POPÜLER

Tesla otomobiller otopilot modunda dünyayı nasıl görüyor? [Video]

Otopilot özelliğiyle sık sık gündeme gelen Tesla otomobiller, gün geçtikçe daha iyi bir sürücüsüz yolculuk deneyimi sunuyor. Peki Tesla’nın otomobilleri yolda neleri algılayarak bu kadar iyi bir sürüş sağlıyor dersiniz?

Yayınlanan video, Tesla otomobillerin otopilot sisteminin nasıl çalıştığını gözler önüne seriyor. Söz konusu sistem, yolda görülen tüm nesneleri farklı kategorilerde değerlendiriyor. Etrafındaki tüm nesneleri tanımlayan teknoloji, aracın güzergahının üzerinde olan ve yolun kenarında duran nesneleri farklı sınıflandırıyor. Şeritleri algılayarak şerit ihlali yapmayan otomobil, trafik levhalarını da tarıyor ve hız sınırını takip ediyor. Sadece önündeki değil arka ve yanlardan da çevreyi tarayan sistem, güvenliği hiçbir şekilde riske atmıyor. Tesla’nın otopilot modundayken nasıl bir algoritmayla çalıştığını gösteren videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER
YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Tesla otomobiller otopilot modunda dünyayı nasıl görüyor? [Video]” için bir cevap

  1. anıl dedi ki:

    türkiyede 10 km gidemez.. orta ve yan çizgileri baz alarak gidiyor araba bizim yolların çoğunda çizgiler yok varsada silik veya kesik kesik..