reklamı kapat

POPÜLER

Tesla karaoke

Tesla, otomobilleri için karaoke mikrofonu satışa sundu

Önümüzdeki aylarda Türkiye’ye gelecek Tesla, sürpriz bir adım atarak otomobilleri için karaoke mikrofonu satışa sundu.

Tesla araçlar içerisinde birçok diğer otomobilde yer almayan çok ilginç sistemler bulunuyor. Bunların hepsini çok güçlü bir bilgisayar sistemiyle destekleyen dev üretici, Çin pazarında aşağıda gördüğünüz mikrofonun satışına başladı. Bu çift olarak gelen TeslaMic isimli mikrofonun amacı, araçtaki kişilerin park halinde karaoke keyfi yaşamasına imkân tanımak. Şimdilik Çin pazarı dışına çıkacak gibi durmayan ürün, araçlardaki Leishi KTV uygulaması üzerinde çalışıyor. Araçlarına ilk defa karaoke getirmeyen firma, en son güncelleme ile altyapıyı çok daha gelişmiş hale getirmiş durumda.

Tesla’nın araçları içerisinde bir oyun konsolunda oynar gibi oyun da oynanabiliyor. Bunun için AMD grafik birimlerinden yardım alan firma, bu konuda rakiplerinin 5-6 yıl önünde yer alıyor. Araçlarını devasa ekranlar ile donatan Tesla, geleneksel bir otomobil üreticisi olmadığından araç içi eğlence konusunda çok farklı bakıyor.

Tesla, geçtiğimiz günlerde de 2021’in dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklamasıyla ses getirdi. Hatırlamak adına firma son çeyreği 17,7 milyar dolar gelir ile kapattı. Üç ayda elde edilen kâr ise 2 milyar dolar seviyesinde oldu. Şirket 2021’in toplamını ise 5,5 milyar dolarlık net kâr oranıyla geride bıraktı.

İlginizi Çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti

İLGİLİ HABERLER