reklamı kapat

POPÜLER

The Beatles’ın şarkısını sadece taşlarla çalmayı başardı [Video]

Geçtiğimiz sene hamsterlar ile hazırladığı videosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Neil Mendoza şimdi yeniden benzer bir başarıya imza atıyor. Bu sefer sadece her yerde bulunabilecek taşlar sayesinde bir The Beatles şarkısını baştan sona çalmayı başarıyor.

Şimdiye kadar pek çok sıradan eşyanın müzik aletine dönüştürüldüğüne şahit olduk. Bu noktada kaşıklardan bardaklara, plastik şişelerden kartonlara bir sürü farklı alternatif saymak mümkün. Fakat bu haberimizde öyle evde yapabileceğimiz bir çalışmadan bahsetmeyeceğiz. Aksine Neil Mendoza oldukça karmaşık bir düzenek kurmayı başarmış. Temel malzeme olarak da her yerde bulabileceğimiz ufak taşları tercih etmiş. Kurulan düzenek sayesinde bu taşlar hava yardımıyla hareket ediyor. Dönerek veya farklı maddelere çarparak çeşitli sesler çıkartıyorlar. İşin enteresan kısmı bundan sonra başlıyor. Bahsi geçen bu düzenek uzun çalışmaların ardından belirli bir şarkıyı çalabilmesi için ayarlanabiliyor. Mendoza ise ilk tercihini The Beatles’ın Here Comes the Sun parçasından yana yapıyor. Ortaya beklenenden çok daha başarılı bir sonuç çıkıyor.

Neil Mendoza‘nın elde ettiği sonucu haberimizin sonunda yer alan videoda görebilirsiniz. Eğer siz de benzer bir sonuç elde etmek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, üzülmeyin. Mendoza düzeneği nasıl kurduğuna dair detayları da paylaştı. Onlara da buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO