reklamı kapat

POPÜLER

The Fifth Element’deki Zorg ZF-1 yeniden yaratıldı [Video]

Efsane bilim kurgu filmlerinden The Fifth Element‘teki Zorg ZF-1 fünyesi bir zamanlar herkesin zihninde yer etmeyi başarmıştı. Bu kurgusal silah Adam Savage tarafından yeniden yaratıldı.

Luc Besson‘ın yönettiği The Fifth Element, 1997‘de vizyona girmişti. O dönemde büyük ilgi gören yapımda Bruce Willis, Gary Oldman, Milla Jovovich ve Luke Perry gibi isimler rol almıştı. Film dünya genelinde büyük beğeni toplamıştı. Discovery Channel‘daki MythBusters programıyla tanıdığımız Adam Savage da filmin sevenleri arasında yer alıyor. Üstelik The Fifth Element’deki Zorg ZF-1‘e ilk gördüğü andan beri hayranlık duyuyor. Savage yıllarca süren çalışmaların ardından kendi Zorg ZF-1’ini yaratmayı başardı.

Adam Savage’in Zorg ZF-1 çalışmaları ilk kez Tested ile izleyici karşısına çıkmıştı. Sonunda elde edilen birebir örnek de yine buradan seyircilerle paylaşıldı. Savage’in ilk prototipleri, eskiden ekran görüntüleri üzerinden ölçü almaya çalışması ve bu ölçülerin orijinale ne kadar yakın olduğu gibi detaylar da yeni paylaşılan video ile ortaya çıktı. Orijinaline birebir benzeyen Zorg ZF-1‘e dair videoyu haberin başında bulabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR