reklamı kapat

POPÜLER

The Lord of the Rings: The Rings of Power için 2. sezon fragmanı yayınlandı

The Lord of the Rings: The Rings of Power için 2. sezon fragmanı yayınlandı

 - Güncelleme: 14 Mayıs 2024 16:43

The Lord of the Rings: The Rings of Power için 2. sezon fragmanı dakikalar önce yayınlandı. Yeni sezon 29 Ağustos’ta Prime Video’da olacak.

Amazon’un Prime Video özelinde 500 milyon dolardan fazla devasa bir bütçe ile hazırladığı Yüzüklerin Efendisi dizisi The Lord of the Rings: The Rings of Power için ikinci sezon fragmanı hemen yukarıda yer alıyor, bu fragmana şu açıklama düşülüyor: “Sauron geri döndü. Galadriel tarafından dışlanmış, ordusu veya müttefiki olmadan yükselen Dark Lord, şimdi gücünü geri kazanmak ve Orta Dünya halklarını kötü niyetli idaresine bağlayacak Güç Yüzükleri’nin yaratılmasını denetlemek için kendi kurnazlığına güvenmek zorunda. Birinci sezonun epik derecedeki hırsı ve kapsamı üzerine inşa edilen Prime Video’nun Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin 2. Sezonu, en sevilen ve masum karakterleri bile yükselen bir karanlık dalgasına sokarak, her birini felaketin eşiğindeki bir dünyada yerlerini bulmaya zorlar. Elfler ve cüceler, orklar ve insanlar, büyücüler ve Harfoot’lar… Dostluklar gerilmeye ve krallıklar parçalanmaya başladığında, iyiliğin güçleri daha da kahramanca savaşacak. En çok önemsedikleri şeyi korumak için… Birbirlerini.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Lord of the Rings: The Rings of Power, bilmeyenler için J. R. R. Tolkien’in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarındaki olaylardan binlerce yıl öncesini anlatıyor ve söylendiği kadarıyla Orta Dünya tarihinin destanlara konu olan İkinci Çağ’ındaki efsanevi kahramanları ilk kez ekrana getiriyor. Dizinin Amazon Türkiye tarafından yapılan ilk sezon açıklaması ise şöyle: “Göreceli bir barış döneminden başlayarak, Orta Dünya’ya geri dönen kötülükle yüzleşen bir dizi karakteri izleyeceğiz. Dumanlı Dağlar’ın en karanlık derinliklerinden Lindon’un görkemli ormanlarına, ada krallığı Númenor’dan, haritanın en uzak noktalarına kadar tüm bu diyarların ve karakterlerin kendileri yok olduktan çağlar sonra bile hatırlanacak destanlar yaratmasına tanık olacağız.”

Dizide Robert Aramayo, Morfydd Clark, Maxim Baldry, Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani gibi oyuncular yer alıyor.

The Lord of the Rings: The Rings of Power dizileri bu da ilginizi çekebilir: Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi