reklamı kapat

POPÜLER

The Witcher 1. sezonun Triss Merigold

The Witcher 1. sezonun Triss Merigold kararı

The Witcher dünyasının önemli kararkterlerinden biri olan Triss Merigold ilk sezonda izleyici karşısına çıktı. Bu durum kitap serisinin hayranlarını fazlasıyla şaşırttı.

Aslına bakarsanız Triss Merigold’un izleyiciler arasında en çok konuşulan karakterlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu sevilen karakterin görünümü oyunlarda ve dizide çok farklı. Bu durum başlangıçta çok tepki çekmiş ve uzun süre gündemden düşmemişti. Fakat karakterin görsel değişiminin ardından daha dikkat çekici bir detay ortaya çıktı. Normalde hikayenin başlangıcında Triss Merigold yer almıyordu!

The Witcher 1. sezonda Triss Merigold

Kitap serisine baktığımızda Triss’in adının onu tanımamızdan çok önce anıldığını görüyoruz. Triss Merigold’u önce Yennefer‘ın çok yakın bir arkadaşı olarak duyuyorduk. Ardından onunla birebir tanışmamız da mümkün oluyordu. Dizide ise Triss, Geralt ile Yennefer’den çok daha önce tanışıyor. Ardından Triss ve Yennefer’ın tanıştığını hatta yakın arkadaş olduklarını öğreniyoruz. Bu noktada sürecin tersine döndüğünü söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher dizisinin bu kararının arkasında hangi neden yer alıyor, bilmiyoruz. Fakat Triss Merigold’un The Witcher’ın dünyasındaki en popüler isimlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle oyunlarda çok tercih edilen bir karakterdi. Dizinin ekibi de bu popülerlikten yararlanmak istemiş olabilir. Fakat bunu gerçek anlamda yapabilmek için karakteri oyundaki şekilde televizyona aktarmak gerekiyordu. Değişen görüntü sebebiyle alınan tepkiler ekibin isteği sonucun ortaya çıkmasına engel oldu diyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 Netflix Türkiye ajandası