reklamı kapat

POPÜLER

The Witcher 3: Wild Hunt – Hearts of Stone incelemesi

the-witcher-3-ek-02

NE CANLAR YAKTIN BE GERALT!

Tüm bu koşturmaca ve hengame arasında ise tabii ki Geralt’ın karizmasını konuşturması gereken yerler de oluyor. Önceki oyunlardan da hatırlayacağınız Shani, burada da karşımıza çıkarak yine kalbimizi çalıyor mesela. Witcher’ın pek çok kadın karakteri etkileyici olmuştur ancak Shani gerçekten bir başka. Bir kere zeki bir karakter kendisi. Hepimiz biliyoruz ki Geralt dış görünüşten çok zekaya önem verir zaten (yerseniz). Katılacağınız düğünler ve ziyaret etmeniz gereken perili köşklerle birlikte içeriğin zenginliği de artmış oluyor. Tüm bunlara The Witcher 3’ün ustalıkla yazılmış diyaloglarını ve enfes senaryo aktarımını da ekleyince sonuç karşımıza çıkıyor.

Pek tabii grafiksel anlamda bir farklılığı yok oyunun, ana oyun neyse bu da o. Ancak müzikal altyapı olarak kolaya kaçılmamış olduğunu söyleyebiliriz. Yapımcı ekip zaten çok iyi olan müzikleri rahatlıkla burada da kullanabilecekken, Hearts of Stone’u yepyeni ezgilerle donatmayı tercih etmiş. Tüm müzikler asla ve asla ana oyunun altında kalmıyor ve hikayeye müthiş uyum sağlıyor. Oyunun atmosferinin bu kadar iyi olmasına şaşmamak lazım.

CD PROJEKT’E DEĞER

Tüm bunlara rağmen eklenti paketlerine olan düşmanlığınızı arka plana atamıyor olabilirsiniz. Yadırgamayız, hatta hak bile veririz size. Ancak nadiren de olsa ayrıcalık gösterebiliyorsanız, bu haklardan birisini Hearts of Stone için kullanmanızı tavsiye ederiz. Her şeyden öte, Gaunter O’Dimm’i tanımak için bile oynanması lazım bu paketin. O karakter için tek başına oyun yapsalar götürür doğrusu. Hearts of Stone, The Witcher 3’ün muhtemel yılın oyunu zaferini perçinlerken, Blood and Wine öncesi heyecanımızı da iyice yukarılara çekiyor.