reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Threads LOG Tasarım

Threads artık rahatsız edici kelimeleri otomatik olarak filtreleyebiliyor

 - Güncelleme: 25 Nisan 2024 20:35

29 Nisan sonrasında Türkiye’de kullanılamayacak Instagram servisi Threads için güzel bir güncelleme gerçekleştirildi.

Bu güncelleme kapsamında Threads artık saldırgan ya da rahatsız edici kelimeleri, ifadeleri veya emojileri otomatik olarak filtreliyor yani gizliyor. Bu altyapı ayarlardan açılıp kapatılabiliyor ve birçok durumda daha huzurlu bir deneyim elde edilmesine aracılık edecek gibi görünüyor. Bu sisteme istenirse engellenmesi istenen özel kelimeler de yazılabiliyor (Bu imkan “spoiler” durumları için de çok faydalı). Uygulama güncelleme kapsamında aynı zamanda belirli postların bildirimlerini kapatma imkanını da kullanıcılarına sunuyor, platformun yakında gönderilerden kimlerin alıntı yapabileceğinin sınırlanmasına imkan tanıtacağı da belirtiyor. Uygulama Meta tarafından sabah saatlerinde yapılan açıklamaya göre aylık 150 milyon kullanıcıya ulaşmayı da başardı. Şubat ayından bu yana yaklaşık 20 milyon yeni kullanıcı kazanan servis, Apptopia’nın tahminlerine göre ABD özelinde Elon Musk’ın rakip olunan X platformunda daha fazla günlük kullanıcıya sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye odaklı kapatma konusunda firmadan yapılan açıklamada ise eğer kaçırdıysanız şöyle denilmişti: “Düzenleyici kurum kararı nedeniyle Threads artık Türkiye’de kullanılamayacak. Rekabet Kurumunun kararı nedeniyle, Threads 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren Türkiye’deki kişiler tarafından kullanılamayacak.

Threads profilin devre dışı bırakılacak fakat bilgilerini indirebilir ve profilini istediğiniz zaman silebilirsin. Türkiye’deki Threads topluluğuna değer veriyoruz ve yakında geri dönmeyi umuyoruz.” Bu durum nedeniyle hesapları silmeyeceklerini belirten Instagram, bunun haricinde bir detay ise vermedi. Instagram’ın direkt olarak Elon Musk’ın X’ine rakip olarak geliştirdiği platform, Türkiye’de ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşmıştı.

Threads haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER