reklamı kapat

POPÜLER

TikTok LOG Tasarım

TikTok, ABD yasağına karşı yine kullanıcılarından yardım istedi

ABD önümüzdeki dönemde genel bir TikTok yasağı getirebilecek yasa tasarısını onayladı. Şirket işte tam olarak bunu engellemek için uğraşıyor.

Geçtiğimiz günlerde TikTok’un ABD’de yasaklanmasının önünü açan yasa tasarısı Meclis’ten resmi olarak geçti. Bu senato tarafından da onaylanması gereken yasa tasarısı ile beraber platform hemen engellenmeyecek, bunun yerine Çin bağlantılı ana şirket ByteDance’a TikTok’u satması için yaklaşık beş aylık bir süre verilecek. Eğer bu adım atılmazsa beş ay sonra ABD’de kalıcı olarak yasaklanacak platform, daha önce bu duruma karşı mümkün olan tüm yasal haklarını kullanacağını aktarmıştı. Yasak ile artık çok gerçek bir şekilde karşı karşıya kalan platform, bu yüzden geçtiğimiz hafta ilginç bir adım atmıştı. Kullanıcıların telefonlarına, “Platformun kapatılmasını durdurun.” başlıklı bir bildirim atan firma, bu bildirim ile kişilerden platformun kapanmasını engellemeleri için yardım istemişti. Kişilere attığı bildirime tam olarak, “Kongre TikTok’u tamamen yasaklamayı planlıyor. 170 milyon Amerikalının ifade özgürlüğü elinden alınmadan önce sesinizi yükseltin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yasak milyonlarca işletmeye zarar verecek, ülke çapında sayısız içerik üreticinin geçim kaynaklarını yok edecek ve sanatçıları büyük bir takipçi kitlesinden mahrum bırakacak. Kongre’ye TikTok’un sizin için ne anlama geldiğini bildirin ve HAYIR oyu vermelerini söyleyin.yazan ve direkt arama bağlantısı paylaşan firma, bunu bugün bir kez daha tekrarladı. Şirket aktarıldığı kadarıyla ABD’deki kullanıcılara Senatörünüze TikTok’un sizin için ne kadar önemli olduğunu söyleyin veTikTok yasağına hayır oyu vermelerini isteyin tarzında yeni uygulama içi mesajlar / bildirimler göndermeye başladı. Ancak son aşamada bunların çok fayda sağlaması beklenmiyor, ABD bu konuda geri adım atacak gibi görünmüyor.

TikTok haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu