reklamı kapat

POPÜLER

TIME’ın son sayısı “iPhone’la çekildi” [Galeri]

“iPhone’la çekildi” kervanına bu kez TIME’ın kapak fotoğrafları katılıyor. Derginin son sayısının dosya konusunun çekimleri iPhone’la gerçekleşti.

TIME son sayısında oldukça güçlü bir konuyu gündemine oturtuyor: FIRSTS. Dünyayı değiştiren 46 kadının hikayesine odaklanan TIMES 12 farklı kapak çalışmasına da imza atıyor. Fotoğrafları çeken de projeye uygun olacak şekilde bir kadın. 28 yaşındaki Brezilyalı fotoğrafçı Luisa Dörr, iPhone’uyla projeye katılıyor. Genç fotoğrafçıyı Instagram’da keşfeden TIME’ın fotoğraf alanındaki kıdemli yöneticisi Kira Pollack, Dörr’ün çalışmalarına ilk bakışta hayran kaldığını belirtiyor. Tüm fotoğrafları iPhone’la çekmiş olması da Pollack’ın ilgisini çeken bir başka detay.

Luisa Dörr, Hillary Clinton’ı fotoğraflıyor.

FIRSTS projesi için kamera arkasına geçen Dörr, tüm fotoğrafların doğal ışıkla çekildiğini belirtiyor. Sadece gerekli durumlarda reflektör kullanan Dörr, Hillary Clinton, Serena Williams, Ellen DeGeneres, Mae Jemison gibi isimlerin bulunduğu, tarihte iz bırakan kadınları fotoğraflamış. En uzun fotoğraf seansının 20 dakika sürdüğü çalışmada en kısası ise 2 dakikada çekilmiş. Dörr çekimlere iPhone 5 ile başladığını, iPhone 6, 6s Plus ve 7 ile devam ettiğini söylüyor. Luisa Dörr’ün Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz. TIME’ın FIRSTS projesini ise buradan okuyabilirsiniz. Ayrıca Dörr’ün resmi sitesinde fotoğrafların yüksek çözünürlüklü halini görmek de mümkün.

YORUMLAR