reklamı kapat

POPÜLER

Time Dergisi Uğur Şahin

Uğur Şahin ve Özlem Türeci, Time Dergisi’ne kapak oldu

Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci, Time dergisine kapak oldu. Koronavirüs için geliştirdikleri aşıyla tüm dünyanın ilgisini üstüne çeken Uğur Şahin ve Özlem Türeci çok önemli bir başarıya imza attılar.

Steve Jobs’un biyografisini kaleme alan Walter Isaacson, Time Dergisi‘nin manşetini ”Aşı Devrimi” olarak atmış. Daha önceden Financial Times tarafından yılın kişileri seçilen Uğur Şahin ve Özlem Türeci Alman Der Spiegel’in de kapağında yer almıştı. BionTech şirketinin sahibi olan Uğur Şahin, Özlem Türeci ile birlikte Almanya’nın en zengin 100 kişisi arasında yer alıyor. Şahin ve Türeci çiftinin Nobel Ödülü almalarına da kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Time Dergisi’nde kapağında yer alan diğer Türk isimleri şöyle;

Dünyanın en saygın dergilerinden olan Time Dergisi’ne daha önceden iki kez Mustafa Kemal Atatürk kapak olmuştu. Atatürk, Time’ın 1923 ve 1927 yıllarında yayınlanan dergilerin kapağında yer almıştı.

1942-46 yılları arasında Türkiye’nin başkanı olan Şükrü Saracoğlu 1943 yılında, Adnan Menderes 1958 yılında ve Kenan Evren 1980 yılında Time’a kapak olmuştu.

1984 yılında Mehmet Ali Ağca, 1988 yılında Naim Süleymanoğlu, 2007 yılında Mine Karakaş, 2011 yılında Mehmet Öz ve 2011 yılında Recep Tayyip Erdoğan Time’ın kapağında karşımıza çıkmıştı.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklık modeli