reklamı kapat

POPÜLER

Tinder kullanıcılarının yüzde 42’sinin zaten bir ilişkisi olduğu ortaya çıktı

Tinder hakkında gerçekleştirilen bir araştırmanın sonuçları yayınlandı. Buna göre Tinder’da aşk arayışı değil ‘çapkınlık’ ön planda…

Araştırma şirketi GlobalWebIndex (GWI), Tinder’ı konu edinen bir araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Yayınlanan rapor, Tinder kullanıcılarının büyük kısmının ilişkisi olan kimseler olduğunu ortaya koyuyor.

47 bin kişi üzerinde gerçekleştirilen araştırmaya göre Tinder kullanıcılarının yüzde 30’u evli. Yüzde 12’si ise bir ilişki yaşıyor. Evet, Tinder kullanıcılarının yüzde 42’si ya evli ya ilişkide! Kullanıcıların yüzde 54’ü yalnız bireyler, yüzde 3’ü de boşanmış erkek ve kadınlar şeklinde.

Tinder kullanıcılarının yüzde 62’si erkek, yüzde 38’ı ise kadın. Yani buradan yola çıkıldığında Tinder’ın evli erkekler için bir dijital çapkınlık platformu olduğu yorumunda bulunulabilir.

Tinder kullanıcılarının yaşlara göre dağılımı ise şöyle; yüzde 13’ü 35-44 yaşları arasında, yüzde 3’ü 45-54, yüzde 1’i ise 55-64 aralığında. Gençlerin ilgi gösterdiği platformda yüzde 45’lik kullanıcı kesimi 25-34 ve yüzde 38’i de 16-24 yaş aralığında.