reklamı kapat

POPÜLER

Tinder’ın yeni güncellemesi Instagram fotoğraflarını uygulamaya taşıyor

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan ve geçtiğimiz haftalarda premium üyelik modelini kullanarak kendisine yeni bir gelir modeli oluşturan Tinder, Instagram ile yaptığı anlaşma neticesinde Instagram’daki fotoğrafları Tinder’a entegre etti.

Blog gönderisi ile Instagram anlaşmasını duyuran Tinder, kullanıcılarının isteklerine cevap verdiklerini ve entegrasyonu bu nedenle gerçekleştirdiklerini açıkladı. Eskiden Tinder profillerinde yalnızca uygulamaya yüklenen fotoğraflar görüntülenebiliyordu. Instagram fotoğraflarını yayınlamak isteyenler ise Instagram linklerini profiline yazıyordu. Link halinde olduğundan ötürü söz konusu fotoğraflara ulaşmanın epey zahmetli olduğunu belirtmemize gerek yok sanırız. Neyse ki ortaklıkla birlikte bu fotoğraflara bir dokunuşla erişmek mümkün oluyor. Kullanıcılar kendi profilinin ayarlar bölümüne gidiyor ve Instagram ile bağlantı sağlıyor. Sonrasında ise buradaki fotoğrafları Tinder’da görüntülenmeye başlıyor. Beğeni ekranında profile dokunan kişiler, profilin alt kısmında Instagram fotoğraflarına göz atabiliyor. Gizlilik konusunda hassas olduğunu dile getiren Tinder, bağlantı yapılan Instagram hesaplarında herhangi bir gönderi paylaşılmayacağı konusunda kullanıcılarını temin ediyor.

Uygulamanın yeni güncellemesi bir küçük yeniliği daha beraberinde getiriyor. Artık eşleştiğiniz kişilerle benzer özelliklere sahip kişilere daha çok denk gelmeniz mümkün oluyor. Tabii sürekli olarak bu kişiler gelmiyor ve yine eskiden olduğu gibi farklı kişilerle de karşılaşılıyor.