reklamı kapat

POPÜLER

Titanik II, 2016’da okyanus aşırı yolculuğuna başlayacak

“Batmaz” denilen Titanic‘in daha ilk yolculuğunda bir buz dağına çarparak batması ve yaklaşık 1500 kişiye mezar olmasının üzerinden 100 yılı aşkın bir zaman geçti, Titanic efsanesi ise her daim canlı kaldı. Yıllar içinde ne zaman büyük bir gemi inşa edilse Titanic’le kıyaslanır, yapılan her transatlantik yolculuğu Titanic’i hatırlatır oldu. Günümüzde Titanic’ten çok daha büyük gemiler okyanuslarda seyir halinde ama hiçbiri ihtişam ve zarafette Titanic’in yerini tutmuyor. Bu durumun farkına varan ve cebinde yeterli parası olan dolar milyarderi Clive Palmer, Titanic’in modern kopyası Titanic II‘nin üretimi için Çin’deki bir tersaneyle anlaşmaya vardı.

Titanic II

Palmer’a ait gemi zinciri Blue Star Line tarafından Çin’in devlete bağlı şirketlerinden Nanjing’e ürettirilecek gemi, üç yıl sonra denize indirilecek.

900’ü mürettebat toplam 2600 yolcu taşıması öngürülen gemide her biri 150 kişi taşıyabilen 18 adet motorlu filika ve 400’er kişi taşıyabilen iki sal yer alacak. Titanic II, tam anlamıyla bir uzun yol seyahat gemisi olacak. İçinde Türk Hamamı’ndan, dev merdivenlere kadar birçok özel mimari ögeye ev sahipliği yapacak gemide daha otantik bir yolculuk için odalarda televizyon ve internet bağlantısının olmayacağı söylenmekte. Palmer’ın açıklamalarına göre Titanic II’de birinci, ikinci ve üçüncü sınıflar olacak ve yolcular bu ayrıma göre gemide yolculuk yapacak. Bilet fiyatlarının ne olacağı henüz açıklanmayan gemide yolculuk yapmak isteyen şimdiden 40 bini aşkın kişi bulunuyor. CBS’in haberine göre bu kişiler bir kamara için 750 bin ile 1 milyon dolar arasında ödeme yapmaya da razı.

Titanic II
Birinci sınıf kamarası

Titanic II
Üçüncü sınıf kamarası

Titanic II
Birinci sınıf restoranı

Titanic II
Üçüncü sınıf restoranı

Titanic II
Cafe Parisien

Titanic II
Sigara salonu

Titanic II
Asansörler

Titanic II
Ana merdiven

Titanic II
Türk Hamamı

Titanic II
Havuz

Titanic II
Spor salonu