reklamı kapat

POPÜLER

Tüm akıllı telefonlarla uyumlu sanal gerçeklik gözlüğü [Video]

Sanal gerçeklik teknolojisinin atağa kalkmasıya mobil cihazlar için sanal gerçeklik gözlüklerinin üretilmesi kaçınılmaz oldu. 2014 yılında Google, Cardboard ile işin en bütçe dostu, neredeyse ücretsiz, yöntemini ortaya koyunca tasarımlar da onun üzerinden geliştirildi. Mobil cihazlar için Cardboard satan ilk şirketlerden biri olan Dodocase, şimdi bu Cardboard deneyimini geliştiriyor.

İlk üç haftada 15 bin Cardboard satmayı başaran Dodocase, bu alanda en popüler isimlerden biri olmuştu. Şimdi bu ilk başarısından iki yıl sonra bir Indiegogo projesi açarak, daha gelişmiş bir tasarımla ortaya çıkıyor. SMARTvr ismini verdikleri mobil sanal gerçeklik gözlüğü, gerçek bir gözlük misali katlanabilir yapısıyla taşınabilirliği en üst noktaya çıkarırken rakiplerine en büyük golü her cihazla uyumlu olmasıyla atıyor.

34 mm çift tümsekli merceğin bulunduğu SMARTvr, telefon tutma kısmı sayesinde iPhone’dan Samsung’a, Nexus’tan Sony’e her modelle çalışabiliyor. Telefonu yerleştirdikten sonra yukarıdan ışık almaması için de bunu önleyen özel bir kapağa sahip. Tasarım olarak belki göze en hoş görünen ürün değil ancak pratiklik konusunda rakiplerini zorlayacağı kesin. Yanında dev gözlükler taşımak istemeyen, cebinden hemen çıkarıp kullanmak isteyenler için ideal.

SMARTvr için Indiegogo projesi hala devam ediyor. Şimdilik hedefledikleri bağışın yarısını toplayan ekibin önünde daha bir koca ay var. Indiegogo’da 28 dolara satılan SMARTvr, haziran gibi tüketiciyle buluşacak. Ürünün Indiegogo sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.