reklamı kapat

POPÜLER

Tüm amiral gemilerine taş çıkaran telefon

Şu sıralar LG G5, Samsung Galaxy S7 ve gelecek nesil iPhone’u konuşuyor olsak da gelecekte adını daha çok duyacağımız yeni bir isim var: Vernee. Çinli üreticinin geliştirdiği Apollo isimli akıllı telefon, “amiral gemisi” standartlarını yeniden belirleyecek özelliklere sahip.

Üst seviye telefonlarda standart haline gelen Full HD ekran, 4 GB RAM, Snapdragon 820 işlemci, yaklaşık 3.000 mAh pil gibi özellikler, Apollo’nun yanında neredeyse orta seviyeye ötelenmeye mahkum. 2K ekran, 6 GB RAM ve MediaTek’in 10 çekirdekli Helio X20 işlemcisi Apollo’nun en büyük silahlarından. Kamera konusunda da fazlasıyla iddialı olan Apollo, Sony’nin 21 megapiksellik sensörünü kullanıyor. Çoğu telefonun microSD ile ulaştığı 128 GB hafızayı dahili olarak sunan Apollo, 5,5 inçlik ekranında Force Touch teknolojisine de destek veriyor.

vernee apollo
Fiyatı herhangi bir bilgi yok ancak elbette bir iPhone fiyatı beklemiyoruz. Fiyat konusunda vatandaşı Xiaomi gibi agresif olursa, Vernee’nin akıllı telefon pazarını sallayacağına şüphe yok. Öncelikli olarak Çin’de satışa sunulması beklenen telefonun Avrupa’ya gelmesini dört gözle bekliyoruz.

YORUMLAR