reklamı kapat

POPÜLER

Türk hackerların son hedefi haber ajansı Reuters

Saygın bir haber ajansı olması nedeniyle dünya genelinde bilinen Reuters, Türk hackerların gazabına uğradı. Reuters‘a ait domainlerden biri Türk olduğunu belirten kişiler tarafından hacklendi.

Son zamanlarda isimleri pek çok siber saldırıya karışan Türk hackerlar bu sefer de haber ajansı Reuters’ı hedef aldı. İngiltere üzerinden tüm dünyaya hizmet veren Reuters’ın farklı alt domainleri bulunuyor. Bunlardan solutions.reuters.com adresi Türk hackerlar tarafından ele geçirildi. Siyaha bürünen ekranda bir Twitter linki, iki kullanıcı ismi ve “Reuters hacklendi” yazısı yer aldı. Tüm bunların altında ise “Biz Türk hackerlarız!” yazıyor. Burada yer alan Twitter hesabının daha önce hiç kullanılmamış olması ise dikkat çekiyor.

Jonturk75 ve RootDevilz kullanıcı ismine sahip bu kişilerin Reuters’ı hacklemekteki amacının ne olduğu belli değil. Bu saldırının nedeninin açıklanmaması hackerların sitedeki güvenlik zafiyetini fark ettikleri ve isimlerini duyurmak amacıyla harekete geçtikleri şeklinde yorumlanıyor. Öte yandan Reuters cephesinden de bu saldırıya dair herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Girişimin fark edilmesinin ardından solutions.reuters.com adresine erişim engellendi. Bu adresin problemin çözülmesi ardından yeniden kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR