reklamı kapat

POPÜLER

Türk sanatçıdan masalsı kareler

Türk sanatçı ve sanat yönetmeni Hüseyin Şahin hazırladığı dijital fotoğraf kolajıyla sadece hayallerde var olabilecek mekanları görselleştiriyor.

Şimdiye kadar fotoğraflarıyla yabancı basının dikkatini çekmeyi başaran birçok Türk sanatçının ismini andık. Hatta son olarak sürreal şehir manzaralarını fotoğraflamayı başaran Aydın Büyüktaş adından yabancı basında söz ettirmeyi başarmıştı. Şimdi sanat yönetmeni olarak görev yapan Hüseyin Şahin de benzer bir başarı elde etti.

Olağanüstü bir bakış açısına sahip olan Türk sanatçı birbiriyle alakasız mekanları, canlıları ve objeleri bir araya getirerek tamamen kendisi tarafından tasarlanan bambaşka bir gerçeklik yaratmayı başarıyor. Özellikle su, gökyüzü ve zaman gibi temalara odaklanan sanatçı dijital rötuşlarla zihnindeki masalsı dünyaları görsele dönüştürüyor. Onun çalışmalarında alıştığımız gerçekliğin farklı dokunuşlarla daha da güzelleşebileceği net bir şekilde ortaya koyuluyor. Hüseyin Şahin uzun uğraşlar sonucunda ortaya koyduğu eserlerini ünlü fotoğraf paylaşım platformu Instagram üzerinden paylaşıyor. Sürreal çalışmalar ortaya koyan bu başarılı ismin yaklaşık 50 bin takipçiye sahip olduğunu dile getirmekte yarar var. Son olarak onun çalışmaları yabancı basının da dikkatini çekmeyi başardı.

Hüseyin Şahin’in şimdiye kadar hazırladığı projelere Instagram ve Behance hesapları üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunlardan en fazla dikkat çekenleri haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.