reklamı kapat

POPÜLER

Türk fotoğrafçıdan tüm dünyanın konuştuğu sürreal şehir manzaraları

Grafik tasarımcı ve fotoğrafçı Aydın Büyüktaş, sürrealizm üzerindeki ustalığını son projesiyle perçinliyor.

1972 Ankara doğumlu Aydın Büyüktaş, Flatland olarak isimlendirdiği projesiyle global basında da büyük yankı uyandırdı. Yeni projesiyle hipnotize eden kareler çeken Büyüktaş, sürrealist çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Fotoğrafları çekerken drone’lardan faydalanan fotoğrafçı, Flatland II ile bir kez daha etkileyiciliğin ötesinde bir çalışmaya imza atmış.

Flatland projesini İngiliz yazar Edwin Abbott’un Flatland: A Romance of Many Dimensions isimli kitabından esinlenen Büyüktaş, yeni serisinin çekimlerini Amerika’da gerçekleştirmiş. Dijital platformda “büktüğü” fotoğraflarla harikalar yaratan sanatçının serinin ikinci ayağını planlaması iki aydan uzun sürmüş.

Büyükbaş, Flantland projesini ilk olarak İstanbul’da gerçekleştirmiş ve Sultanahmet’ten Fenerbahçe stadyumuna kadar şehrin pek çok bölgesini kaydetmişti. Büyüktaş’ın yeni projesi, sanatçının gelişimini de gözler önüne seriyor. Tekniğini profesyonelleştiren Büyüktaş fotoğrafın akıcılığı konusunda çok daha başarılı kareler ortaya çıkarmış.

Aydın Büyüktaş’ın tüm projelerine resmi sitesi üzerinden ulaşabilir, Instagram hesabını buradan takip edebilirsiniz.