reklamı kapat

POPÜLER

Oli Fux

Türk sanatçıdan süper kahramanları manga karakterine dönüştüren efsane çizimler

Çizimleriyle takip edilmeye değer sanatçılardan biri olan Oli Fux, süper kahramanları manga karakterlerine dönüştüren yerli bir çizer.

LOG.com.tr’de pek çok kez yapabildikleriyle ön plana çıkan ve takip etmeye değer sanatçılarla ilgili haberler kaleme almıştık. Benzer içeriğin bu seferki başrolü ise yerli çizer Oli Fux oluyor. Oli Fux Amerikan kahramanlarını alıp, onları manga teknikleriyle yeniden resmediyor. Superman, Wonder Woman gibi süper kahramanların yer aldığı listede Stranger Things dizisinden karakterler de bulunuyor. Tabii orijinal karakter çizimlerinin yanı sıra Naruto, Sailor Moon gibi serileri de yeniden yorumlamayı ihmal etmiyor.

Olifuxart
Olifuxart
Olifuxart
Olifuxart
Olifuxart
Olifuxart
Olifuxart

Takibe değer çizimler

Instagram üzerinde yaklaşık 3 bin takipçisi bulunan sanatçının en güncel çizimleri ise şu an gündemi hayli meşgul eden Justice League olmuş. Superman, Aquaman, Flash gibi karakterleri sanatçının yorumuyla görebiliyorsunuz. Çizerin Facebook sayfası ise biraz kıyıda köşede kalmış. Takip edebilmeniz için onu da buraya ekliyoruz.

23 yaşındaki çizerin “karakter yorumlama” dışında orijinal işleri de bulunuyor. Kendi mangaları üzerinde çalışan Oli Fux, oldukça geniş bir portfolyoya sahip. Her bir gönderisini beğenmekten kendinizi alamayacağınız Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.