reklamı kapat

POPÜLER

Turkcell telefon yedekleme servisi

Artık cep telefonunuz kaybolduğunda veya değiştirmek istediğinizde kara kara düşünmeye gerek yok. Turkcell, tüm Turkcell müşterilerinin telefon rehberi, SMS, fotoğraf, video, takvim ve benzeri bilgilerini ‘Turkcell Telefon Yedekleme Servisi’ ile ücretsiz olarak güvence altına alıyor. Böylece telefonunu kaybeden ya da değiştiren Turkcell’liler, bilgilerini kaybetmemenin rahatlığını yaşıyor.

Türkiye’de ilk kez Turkcell tarafından sunulan Turkcell Telefon Yedekleme Servisi ile Turkcell’liler:

•    Telefon rehberini, SMS’lerini, resimlerini, videolarını, takvim ve notlarını güvenle yedekleyebilir,
•    Yeni aldıkları telefona bu bilgileri kolaylıkla yükleyebilir,
•    Yedekledikleri kayıtlara, telefonyedekleme.turkcell.com.tr’den ulaşabilirler.

Kişiye özel olan ve bir başkası tarafından erişilemeyen Turkcell Telefon yedekleme sistemi; 10.000 telefon numarası, 20 MB’lık fotoğraf ve video, SMS, takvim ve görevler için ise sınırsız saklama kapasitesine sahip.

NASIL ÇALIŞIYOR?
Turkcell Telefon Yedekleme Servisi’nden yararlanmak için ‘Yedek’ yazıp 2222’ye mesaj göndermek yeterli oluyor. Telefonları bu servisi destekleyenler, gelen linki tıklayarak uygulamayı indirebiliyorlar. Kurulum bittiğinde, tüm bilgileri yedeklemek için ’Yedekle’ seçeneğini; önceden yedeklenen bilgileri yeni telefona aktarmak için ise ’Geri Yükle’ seçeneğini işaretlemek, işlemin tamamlanması için yeterli oluyor.

150 FARKLI MODEL
Türkiye’de sadece Turkcell müşterilerine sunulan ve ücretsiz olan bu servis, 150 farklı model telefonda kullanılabiliyor. Yedekleme servisine uyumlu telefonu olmayanlara ise Turkcell, Turkcell TelefonRehberim’in web sayfasına kayıt girerek, listelerini saklama hizmeti sunuyor. Turkcell müşterileri web sitesine, telefonyedekleme.turkcell.com.tr adresinden Süper Şifre’lerini girerek ulaşabilir. SüperŞifre’ni henüz almayan ya da unutan müşteriler ‘sifre’ yazarak 2222’ye kısa mesaj göndererek, şifrelerini ücretsiz alabilirler.