reklamı kapat

POPÜLER

Atac-Tansug

Turkcell’den yerli e-posta servisi: YaaniMail

Turkcell, yerli e-posta servisi YaaniMail‘i kullanıma sundu. Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen YaaniMail, Turkcell abonelerinin internet paketlerini harcamadan uygulamadan yararlanmasına imkan tanıyor.

YaaniMail’in kullanıcı bilgilerinin Türkiye’de saklanarak yurtdışına çıkmayacağını da belirtmekte yarar var. Bireysel ve kurumsal kullanıcılara yönelik geliştirilen uygulama, küresel rakiplere karşı güçlü bir yerli alternatif sunuyor. YaaniMail kullanıcıların bilgilerini Turkcell’in veri merkezlerinde depoluyor.

Bir yıl içinde 2 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen YaaniMail’in hem e-posta hem takvim özelliklerini bir arada sunması bekleniyor. Kurumsal kullanıcılarına Türk Lirası ile lisans almanın yanı sıra kendi alan adları ile hizmet imkanı sağlayan YaaniMail’de 7 gün 24 saat Türkçe destek veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ’dan açıklama

Türkiye’yi YaaniMail ile tanıştırmaktan ötürü büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ “Yine tamamıyla Türkiye’nin uygulaması olan bir servis geliştirdik. Turkcell olarak Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın prensibiyle yerli dijital servislere devam ediyoruz. Ülkeler kadar kurumlar ve kişilerin de datalarına sahip çıkmasını istiyoruz. Bu anlamda, geliştirilen servislerin kullanılmasının da önemi büyük. Türk halkının bu uygulamalara sahip çıkmasını, iyileştirilmesi gereken yerler konusunda bizi uyarmalarını bekliyoruz. Bu servisler kullanıldıkça gelişiyor ve büyüyor. Türkiye’den global ölçekte teknoloji markaları çıkmasını istiyorsak bu uygulamaları kullanmamız da kritik önem taşıyor” dedi.

Güvenli ve güçlü teknolojik altyapısı ile hizmet verecek olan YaaniMail, Turkcell’in bulut depolama platformu Lifebox ve doğrulama servisi Hızlı Giriş ile entegre çalışacak. Teknolojide dışa bağımlılığı azaltacak bir hamle olarak dikkat çeken YaaniMail, Türkiye’ye vergi geliri ve istihdam sağladığı gibi, kullanıcı verilerinin yurtiçinde kalmasına da büyük katkı sağlayacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin en yeni modeli Mi Mix Alpha

İLGİLİ HABERLER