reklamı kapat

POPÜLER

Acer Nitro 5
Acer Nitro 5

Türkiye fiyatı açıklanan Ryzen 5000 işlemcili Acer Nitro 5 ve öne çıkan özellikleri

Kısa bir süre önce projektörünü satışa sunan Acer, oyunculara yönelik geliştirdiği dizüstü bilgisayarı satışa sundu. Oyun odaklı dizüstü bilgisayar fiyatlarının yükseldiği günümüzde Acer Nitro 5 daha erişebilir bir fiyatla sunuluyor.

AMD Ryzen 5000 işlemcisinden güç alan bilgisayarda 4 GB’a kadar RAM’li GDDR6 harici NVIDIA GeForce RTX 3050 ekran kartı kullanılıyor. RAM tarafına bakıldığında bilgisayarda 8 GB DDR4 SDRAM’in kullanıldığını görüyoruz. Depolama kapasitesi 512 GB olan modelde 15,6 inçlik bir ekran mevcut. Full HD çözünürlüklü bu ekran 144 Hz yenileme hızına da destek veriyor. Ekran aynı zamanda 3 ms tepki süresi sahip. 2 watt gücünde çift hoparlöre sahip olan Acer Nitro 5 modelinde DTS:X Ultra özelliği de mevcut. 3 boyutlu uzamsal ses özelliğinin de yer aldığı bilgisayarda WASD tuşları farklı aydınlatmasıyla da dikkat çekiyor. Klavye üzerindeki özel NitroSense tuşu ise dizüstü bilgisayarın dahili bileşenlerini kontrol etmeye imkan sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Acer Nitro 5 Türkiye fiyatı ne kadar?

Nitro 5’te, HDMI 2.1’in yanı sıra, USB 3.2 Gen 1 Type-A ve Type-C bağlantı noktaları bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar her türlü çevre birimini cihaza bağlayabiliyor. Bilgisayarda çift fan, Acer CoolBoost ve dörtlü çıkış deliği tasarımı kullanılıyor. CoolBoost, fan hızının izlenmesine yardımcı oluyor ve  fan hızını ihtiyaca göre artırabiliyor.  AMD Ryzen 5600H işlemcili Acer Nitro 5’ün Türkiye’deki başlangıç fiyatı ise 14.599 TL.

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display