reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

wordle

Türkiye’nin Wordle karnesi açıklandı; işte Türkiye’deki en başarılı şehirler

Geçtiğimiz ay Bundle bünyesine katılan Wordle ile ilgili dikkat çekici istatistikler paylaşıldı. Bundle tarafından yapılan duyuruya göre Worldle Türkçe, 2.5 milyon kişiye ulaştı.

Advertisement

Wordle Türkçe oyuncularının bulmakta en çok zorlandığı kelime ise ”Elips”. Oyuncuların yüzde 51’inin kelimeyi ancak dördüncü ve sonraki denemelerinde bulabildiği belirtiliyor. Oyuncuların ortalama kelime tahmin süresi ise 3 dakika 32 saniye. Wordle oyuncuları, Twitter üzerinden 290.000 kez skorlarını paylaştı.

Ortalama 100 bin oyuncunun her gece 00:00 – 01:00 saatleri arasında yeni kelimeler çözdüğü de belirtiliyor. Oyuncuların yüzde 78’inin Wordle’a mobil cihazlardan eriştiği de ifade ediliyor. Bundle, Türkiye’nin Wordle karnesinde en başarılı illeri de paylaştı. Türkiye’nin en başarılı Wordle kullanıcılarının Kayseri’de yaşadığı açıklandı. Kayseri’yi ikinci sırada Kahramanmaraş takip ederken oyunun üçüncü sırasında İstanbul yer alıyor. Başkent Ankara ise yedinci sırada.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Haber uygulaması Bundle oyunun Türkçe versiyonunu 2022 yılının şubat ayında dahil etmişti. Josh Wardle tarafından geliştirilen web tabanlı bir bulmaca oyunu olan Wordle  oyununda oyuncular altı denemede beş harfli bir kelimeyi tahmin etmeye çalışıyor. Geçtiğimiz ekim ayında herkese açık hale getirilen oyunu The New York Times satın aldı.

 

Wordle Türkçe’de en başarılı iller:

1-) Kayseri
2-) Kahramanmaraş
3-) İstanbul
4-) Konya
5-) Adana
6-) Samsun
7-) Ankara
😎 Denizli
9-) Eskişehir
10-) Mersin

İlginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display