reklamı kapat

POPÜLER

Realme GT Neo 2

Türkiye ihtimalli Realme GT Neo 2 için neredeyse sürpriz kalmadı

Kısa süre önce detaylı sızıntısı yapılan telefonlardan Realme GT Neo 2 için firma resmi paylaşımlarına aktif olarak devam ediyor.

Türkiye’de resmi olarak yer alan Realme’nin en yeni modellerinden olacak Realme GT Neo 2, resmi paylaşımlar ile sürekli olarak detaylandırılıyor. Örneğin telefon için kısa süre önce 6,62 inç FHD+ 120 Hz E4 AMOLED ekrana ve Snapdragon 870 işlemciye sahip olacak bilgileri verilmişti.

16 megapiksel selfie kamerasına sahip olan telefon, yine yüzde 100 kesin olarak 5.000 mAh pil üzerine kuruluyor. Bu pil için telefonda 65W hızlı şarj desteği bulunuyor. Firma tarafından 65W hızlı şarj sisteminin, tamamen boş 5.000 mAh pili 36 dakikada tamamen doldurduğu aktarılıyor.

Arkasında 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro ya da derinlik kameralarının bir araya geldiği GT Neo 2, kutusundan Android 11 üstü Realme UI 2.0 ile çıkıyor.

Telefondaki Samsung imzalı E4 AMOLED ekran, gelen son bilgilere göre 30Hz, 60Hz, 90Hz ve 120Hz hızlarında çalışıyor. Yani burada içeriğe göre dinamik çalışan bir altyapı kullanılıyor. Bu sayede pil ömrü ile yüksek hızlı yenileme arasında denge kuruluyor.

1.300 nit parlaklığa çıkabilen bu E4 ekran, 10.240 seviye parlaklık ayarı ile DC dimming özelliğine de sahip. Bu özellik ekran parlaklığı düştüğü zaman gözleri korumaya odaklanıyor ve uzun vadede ciddi fark yaratabiliyor.

600 Hz dokunma algılama değerine sahip ekranıyla gerçekten öne çıkan telefon, yine resmi paylaşımlara göre 11 farklı antene sahip. Bu sayede telefon 360 derecede yüksek bir mobil çekim gücü getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme GT Neo 2 ileride Türkiye’de de satılabilir

Yurt dışı satış fiyatının 300 dolar olacağı aktarılan telefon, şimdilik sadece 8 GB RAM + 128 GB depolama ile yolda gibi görünüyor. Bu genel olarak aşırı büyük ses getirmeyecek telefonun, gerçek anlamda Türkiye ihtimali de bulunuyor.

Ancak Türkiye çıkışı için Realme Türkiye’den henüz bir açıklama yok. Firma şu an amiral gemisi Realme GT modelinin Türkiye satışı ve pazarlamasına üzerine odaklanmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Bu kit ile her bisikleti elektrikli hale geliyor