reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12T Pro

Türkiye ihtimalli Xiaomi 12T Pro, 200 megapiksel ile yolda olabilir

Xiaomi, akıllı telefon tarafında yeni ürünler geliştirmeyi sürdürüyor. Bu sefer gündemde amiral gemisi Xiaomi 12T Pro yer alıyor.

Tüm detaylarına direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi 12 serisi, kaçıranlar için 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. 12 serisine kısa süre önce ise detaylarına burada yer verdiğimiz iddialı modeller 12S, 12S Pro ve 12S Ultra eklendi. Ancak Xiaomi bunlar ile yetinmeyecek ve daha çok Çin dışındaki küresel pazarlar için Xiaomi 12T serisi gelecek. Yapılan sızıntılara göre serideki modellerden birisi de Xiaomi 12T Pro olacak. Son bilgilere göre bu cihazın arkasında 200 megapiksellik bir sensör kullanılacak. Burada Samsung tarafından geliştirilen 200 megapiksellik sensör ile donatılacak telefon, bu açıdan görüntüleme konusunda iddialı olacak ve yüksek ihtimalle yeni ortaklık kapsamında Leica imzası taşıyacak.

Gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alacak amiral gemisi telefon, 120W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil getirecek ve 120 Hz OLED ekran ile akıcı bir deneyim sunacak. İddiaya göre 12T Pro modeli birçok benzerinden daha uygun fiyata satılacak.

Serinin altındaki model Xiaomi 12T ise sağlam bir kaynağa göre gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alacak yani Android tarafındaki en güçlü seçeneklerden birisi olacak. 8/12 GB RAM + 128/256 GB depolama taşıyacak model, kutusundan Android 12 + MIUI 13 ile çıkacak ve NFC’ye de sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

120 Hz AMOLED ekran üzerine kurulacak bilgisi verilen 12T’nin, tam 120W hızlı şarj sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ana kamerasında OIS yani optik görüntü sabitleme sunacak denilen amiral gemisi, kamera sisteminde yüksek ihtimalle abisi gibi Leica dokunuşu ve markası taşıyacak.

Not: Görsel temsilidir.

Xiaomi 12T yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın