reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch5

Galaxy Watch5 Pro

Samsung Galaxy Watch5

Galaxy Watch5 Pro

Samsung Galaxy Watch5

Galaxy Watch5 Pro

Galaxy Watch5 Pro

Galaxy Watch5

Galaxy Watch5

Galaxy Watch5

Galaxy Watch5

Samsung Galaxy Watch5 serisinin tasarımları ortaya çıktı

Çok yakında resmi olarak tanıtılacak Samsung Galaxy Watch5 akıllı saat serisi için tasarımsal olarak bir sürpriz kalmadı.

Samsung Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch5 Pro akıllı saat modelleri bazı kaynaklara göre 10 Ağustos tarihinde lanse edilecek, 26 Ağustos itibarıyla ise normal satışa çıkacak. İşte bu modellerin tasarımları 91Mobiles tarafından erkenden karşımıza çıkarıldı. Sürpriz olmayacağı üzere yuvarlak tasarımı benimseyen Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch5 Pro, farklı renklerde tasarlanmış, görünüş açısından alanda devrim yapmıyor ancak genel olarak modern görünüyorlar. Tasarım üzerinden verilen bilgiye göre ekranlarını sürüme göre Gorilla Glass DX ve daha dayanıklı safir cam ile koruyan akıllı saatlerin, LTE bağlantı sunan versiyonları da bulunuyor.

Galaxy Watch5 modelinde düz, Galaxy Watch5 Pro modelinde ise yüksek çerçeve kullanan Samsung, bu sayede Pro modelin ekranını çizilmelerden ve darbelerden daha iyi koruyor. Akıllı saatlerde daha önde de söylendiği gibi döndürülebilir bir fiziksel çerçeve ise yer almıyor.

Peki bu saatler kaça satılacak? Sağlam sızıntı kaynağı Roland Quandt’a göre modellerden Galaxy Watch5 40mm Bluetooth için yaklaşık 300 euro, 40mm LTE için yaklaşık 350 euro Avrupa fiyatına sahip olacak. Bu versiyon için dört farklı renk sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy Watch5 için 44 mm Bluetooth sürüm de sunulacak ve bu yaklaşık 350 euro olacak. 44 mm LTE sürüm içinse yaklaşık 400 euro verilmesi gerekecek. Bu model üç farklı renkte gelecek. Galaxy Watch5 Pro ise sadece 45 mm kasa ile geliyor ve Bluetooth sürümü yaklaşık 490 euro, LTE sürümü ise yaklaşık 540 euro fiyata sahip olacak. Bu model için iki farklı renk sunulacak.

Modeller hakkında başka birçok bilgi elimizde yer alıyor. Saatler resmi FCC’nin kayıtlarına göre 10W şarj desteğine sahip olacak. Buna özel bir şarj cihazı hazırladığı düşünülen Samsung, saat tarafında 5W seviyesinden 10W seviyesine çıkarak şarj sürelerini ciddi şekilde azaltabilir ve bu durum kullanıcıların çok hoşuna gidebilir. 10W sayesinde çok kısa süreli şarj işlemleri ile uzun saatlik kullanımlar elde edilebilir.

Kaynaklara göre 40mm ve 44mm Galaxy Watch 5 sürümleri, Galaxy Watch 4 serisindeki modellerden daha fazla pil kapasitesi getiriyor. 40mm sürümde 247 mAh yerine 276 mAh pil bulunuyor. 44mm modelde ise 361 mAh yerine 397 mAh pile yer veriliyor. Galaxy Watch5 Pro versiyonu ise tek bir 45 mm model olarak 572 mAh pil üzerine kurulacak bilgisi veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch5 Pro, daha önce konuşan Ice Universe’in açıklamasına göre safir cam ve titanyum gövde üzerine kurulacak. Yani akıllı saat modeli hem çizilmelere karşı çok dayanıklı olacak hem de sağlam gövdesi ile darbelerden etkilenmeyecek. Fiziksel çerçevenin normalde ekranı çizilmelere karşı koruma faydası da oluyor. Yeni bu modelde bu olmayacak ancak safir cam birçok darbeyi çiziğe dönüştürmeyecek.

Samsung Galaxy Watch5 akıllı saat serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı