reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch5

Galaxy Watch5 Pro

Samsung Galaxy Watch5

Galaxy Watch5 Pro

Samsung Galaxy Watch5

Galaxy Watch5 Pro

Galaxy Watch5 Pro

Galaxy Watch5

Galaxy Watch5

Galaxy Watch5

Galaxy Watch5

Samsung Galaxy Watch5 Pro üç günlük bir akıllı saat olabilir

Çok yakında resmi olarak tanıtılacak Samsung Galaxy Watch5 akıllı saat serisi için ufak detaylar gelmeye devam ediyor.

Samsung Galaxy Watch5 ile Galaxy Watch5 Pro akıllı saat modelleri 10 Ağustos tarihinde lanse edilecek ve çok yüksek ihtimalle 26 Ağustos itibarıyla ise normal satışa çıkacak. Modeller en son 91Mobiles tarafından sızdırılan yukarıda gördüğünüz tasarıma ile gündeme gelmişti. Sürpriz olmayacağı üzere yuvarlak tasarımı benimseyen Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch5 Pro, bu sefer teknik bir detay ile ses getirdi. Kaynaklara göre 40mm ve 44mm Galaxy Watch 5 sürümleri, Galaxy Watch 4 serisindeki modellerden daha fazla pil kapasitesi getiriyor. 40mm sürümde 247 mAh yerine 276 mAh pil bulunuyor. 44mm modelde ise 361 mAh yerine 397 mAh pile yer veriliyor. Galaxy Watch5 Pro versiyonu ise tek bir 45 mm model olarak 572 mAh pil üzerine kurulacak bilgisi veriliyor.

İşte bu Galaxy Watch5 Pro versiyonu, iddia edildiği kadarıyla üç günlük bir kullanım getirecek. Şimdilik bu üç günlük kullanım süresinin nasıl elde edileceği net değil. Ancak aktif kullanımda üç günün elde edilmesi büyük pil üzerinden oldukça olası görünüyor. Akıllı saat dünyasında üç günlük kullanım süresi hem iyi hem de kötü sayılabilir. Birçok modele oranla bu süre oldukça iyi bir değer. Örneğin Apple Watch’lar maksimum 2 gün dayanıyor. Huawei’nin akıllı saatleri ise bir haftayı rahat şekilde geride bırakabiliyor. Hatta hafif kullanımda firmanın modelleri iki haftayı dahi görebiliyor.

Modeller hakkında başka birçok bilgi elimizde yer alıyor. Saatler resmi FCC’nin kayıtlarına göre 10W şarj desteğine sahip olacak. Buna özel bir şarj cihazı hazırladığı düşünülen Samsung, saat tarafında 5W seviyesinden 10W seviyesine çıkarak şarj sürelerini ciddi şekilde azaltabilir ve bu durum kullanıcıların çok hoşuna gidebilir. 10W sayesinde çok kısa süreli şarj işlemleri ile uzun saatlik kullanımlar elde edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch5 Pro, daha önce konuşan Ice Universe’in açıklamasına göre safir cam ve titanyum gövde üzerine kurulacak. Yani akıllı saat modeli hem çizilmelere karşı çok dayanıklı olacak hem de sağlam gövdesi ile darbelerden etkilenmeyecek. Fiziksel çerçevenin normalde ekranı çizilmelere karşı koruma faydası da oluyor. Yeni bu modelde bu olmayacak ancak safir cam birçok darbeyi çiziğe dönüştürmeyecek.

Peki bu saatler kaça satılacak? Sağlam sızıntı kaynağı Roland Quandt’a göre modellerden Galaxy Watch5 40mm Bluetooth için yaklaşık 300 euro, 40mm LTE için yaklaşık 350 euro Avrupa fiyatına sahip olacak. Bu versiyon için dört farklı renk sunulacak.

Galaxy Watch5 için 44 mm Bluetooth sürüm de sunulacak ve bu yaklaşık 350 euro olacak. 44 mm LTE sürüm içinse yaklaşık 400 euro verilmesi gerekecek. Bu model üç farklı renkte gelecek. Galaxy Watch5 Pro ise sadece 45 mm kasa ile geliyor ve Bluetooth sürümü yaklaşık 490 euro, LTE sürümü ise yaklaşık 540 euro fiyata sahip olacak. Bu model için iki farklı renk sunulacak.

Samsung Galaxy Watch5 akıllı saat serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı