reklamı kapat

POPÜLER

Ryvid Anthem elektrikli motosiklet

İddialı detaylara sahip yeni elektrikli motosiklet: “Ryvid Anthem”

Elektrikli motosiklet pazarında dikkat çekmeyi başarabilen en yeni seçeneklerden olan “Ryvid Anthem”, ABD merkezli bir model.

Ryvid Anthemelektrikli motosiklet modeli, tasarımsal olarak son dönemde karşımıza çıkan en güzel iki tekerli ulaşım araçları arasında yer alıyor. Kesinlikle fütüristik bir çizgisi bulunan seçenek, tasarımı kadar teknik detaylarıyla da öne çıkmayı biliyor. Örneğin bu motosikletin paslanmaz çelikten üretilen ana gövdesi sadece 5,4 kg ağırlığa sahip. Pil paketi, lastikler ve diğer parçalar ile beraber toplam ağırlığı 108 kg seviyesinde olan motosiklet, sürücüsüne uyum sağlayabilecek yapıda tasarlanmış. Motosikletin koltuk yüksekliği 76 cm – 86 cm arasında ayarlanabiliyor ve böylelikle sürücüler kendilerine en uygun sürüş pozisyonunu elde edebiliyor. Maksimum 181 kg taşıma kapasitesi açıklanan Ryvid Anthem, gidonunda 4,9 inç boyutu bulunan bir renkli LCD ekran taşıyor. Bu ekrandan menzil ve hız dahil her konuda bilgi sahibi olunabiliyor.

Büyük disk frenler taşıyan ve süspansiyon sistemleri belirli bir seviyeye kadar ayarlanabilir yapıda olan Ryvid Anthem, teknik olarak baktığımız zaman 338 Nm tork getiren 7.5 kW elektrik motoru üzerine kuruluyor ve 120 km/s hıza çıkabiliyor. Bu hız ile şehirlerarası yolculuklara da uygun olduğunu gösteren elektrikli motosiklet, yaklaşık 29 kg ağırlığı bulunan 4,3 kWh pil paketiyle ekonomi modunda 120 km kadar menzil getiriyor. Bu değer yüksek performans sunan “Sport” modunda 80 km‘ye kadar düşüyor. Motosikletteki çıkarılabilir pil paketi 110V üzerinden altı saat, 220V üzerinden ise 3 saatte tamamen şarj edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk aşamada limitli sayıda (1.000 adet) üretilecek Ryvid Anthem, ABD özelinde 7.800 dolar gibi tasarım ve özelliklerine oranla iyi sayılacak bir fiyat etiketine sahip. 14 Ağustos itibarıyla satışa açılacak motosikletin yollara çıkması ise söylendiği kadarıyla önümüzdeki yılın bu döneminde olacak.


Ryvid Anthem elektrikli motosiklet yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobili ile tanışın