reklamı kapat

POPÜLER

bot

Bilek burkulmasına karşı hidrolik piston ile koruma getiren bot sistemi

Bilek burkulmaları her zaman olabiliyor ancak özellikle zorlu arazilerde sık sık görülüyor. Tam da bunun için özel bir bot sistemi geliştirildi.

Almanya merkezli Terrein tarafından geliştirilen “Terrein Ascent” isimli bot modeli, bünyesinde Betterguards Technology imzalı ufak bir hidrolik piston sistemi barındırıyor. Yukarıda da görebileceğiniz üzere yan tarafta yer alan bu sistem, kişilerin ayak bileklerini zarar görecek düzeyde bükmesini engelliyor. Normal yürüyüş için belirli bir açıya kadar izin veren ve kendisini unutturacak kadar konforlu olduğu aktarılan ürün, bileğe zarar verecek aşırı yüksek açılara izin vermiyor ve bunu anlık olarak gerçekleştirebiliyor. Bu sayede kişiler zorlu bir arazide yaptıkları anlık bir hatadan ya da karşılarına çıkan bir sürpriz bir engel nedeniyle yaşadıkları düşme veya tökezlemeden zarar almadan ayrılabiliyor. Anlık eğimlere normal bir insandan üç kat daha hızlı tepki verebildiğini aktarılan bot sistemi, üzerine kurulduğu teknolojiyi sadece kendisine de saklamıyor. Aktarıldığı kadarıyla bu teknoloji örneğin basketbol ayakkabılarına da uygulanabiliyor.

Hem kadın hem de erkek versiyonlarının geleceği aktarılan Terrein Ascent, birçok büyük sıkıntının ortadan kaldırılabilmesi için güzel görünüyor. Bu tarz destek teknolojileri insan hayatını ciddi şekilde kolaylaştırıyor. Örneğin birçok fabrikada şu an robotik destek iskeletleri kullanılıyor. Bu sayede çalışanlar vücutları çok zorlamadan birçok işi rahatlıkla halledebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Terrein Ascent için şimdilik herhangi bir fiyat verilmiş değil. Aynı zamanda bot için satışın ne zaman yapılacağı da aktarılmıyor. Ancak ürün için geliştirme çalışmalarının bittiği belirtiliyor. Bu açıdan yıl bitmeden ilk olarak Almanya merkezli satış başlayabilir.

Özel bot sistemi yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle