reklamı kapat

POPÜLER

Helikopter

Türkiye’de bir ilk; Türk tesciliyle uçacak Rus helikopter göreve başlıyor

Kaan Air filosuna dahil edilen helikopterler, özellikle arama kurtarma çalışmaları sırasındaki kullanışlılıklarıyla çok ciddi avantaj sağlayacak.

2000 yılında İstanbul’da başlayan macerasında, kısa zamanda önemli gelişmeler kaydeden Kaan Air, havacılık alanında önemli destekler sunarak adından söz ettiriyor. 2002 yılından itibaren; helikopter satışı, kiralama, hava taksi, havadan fotoğraf ve film çekim faaliyetlerinin dışında, yangın söndürme faaliyetlerine de desk veren şirket Türkiye’de bir ilkle gündemde. Distribütörü olduğu Russian Helikopters’in 3 adet Kamov KA32 modelini helikopter filosuna katan marka, Türkiye’de ilk kez Türk tescili ile uçuş gerçekleştirecek olan helikopterlerle yangın söndürme, ağır yük taşıma gibi önemli operasyonları yürütmeye başlayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Etkin kullanım alanı

Gerçekleştirilen bu hamleyle ilgili açıklamalarda bulunan Kaan Air Genel Müdürü Kemal Süler; “Bugüne kadar yangın söndürme operasyonlarında kullanılan helikopterlerimiz yurtdışından kiralanarak tedarik ediliyordu. Kaan Air olarak filomuza kattığımız 3 adet 2018 model Kamov KA32 helikopteri ile birlikte KA32’ler Türkiye’de ilk kez Türk bayraklı ve Türk tescilli olarak uçuyor olacaklar. Ekim ayı sonunda gerçekleşecek olan ilk teslimatın ardından diğer helikopterlerin teslimanı en kısa zamanda tamamlanacak ve Orman Yangınlarıyla Mücadele operasyonlarında kullanılmaya başlanacak. Helikopterlerin Türkiye’ye gelişlerinin ardından halen birçok farklı tip helikoptere bakım hizmeti verme yetkisine sahip olan KAAN AIR çok yakın zamanda Kamov KA32’lerin bakımlarını da kendi bakım tesisinde yapabiliyor olacak. Şirketimizin bu girişimiminin ülkemiz havacılığına ve yangınla mücadelede sağlayacağı faydalardan ötürü büyük mutluluk duyuyoruz.” diyerek helikopterlerin etkili bir şekilde faaliyet göstereceğinin altını çizdi. Her türlü hava şartlarında uçabilen helikopterler kara yolu olmayan ulaşılması zor noktalara iniş yapılabiliyor.

İlginizi çekebilir

Bir uçak ile drone çarpışırsa ne olur?