reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation Plus Deluxe

Türkiye’de bir kişi tam 27 yıllık PlayStation Plus Deluxe aldı

 - Güncelleme: 10 Ağustos 2023 08:25

Bugün gerçekten ilginç bir gelişme gündemde ses getirdi. Türkiye’de bir kişi tam 27 yıllık PlayStation Plus Deluxe aldı.

Birebir olmasa da Microsoft’un Game Pass rakibi sayılan yeni PlayStation Plus paketleri, başka bir deyişle yenilenmiş PlayStation Plus altyapısı Asya pazarlarında 23 Mayıs 2022 tarihinde, Japonya’da 1 Haziran 2022 tarihinde, ABD’de 13 Haziran 2022 tarihinde ve Avrupa’da ise 22 Haziran 2022 tarihinde kullanıma sunuldu. Türkiye’de ise 23 Haziran 2022 itibarıyla aktif edilen bu paketler için bugün şaşırtan bir konu gündeme geldi. X (Twitter) üzerinde bir kişinin ileride oyunlara / servise çok zam gelir diye korktuğundan tam 27 yıllık (2050’ye kadar) PlayStation Plus Deluxe satın aldığı görüldü. Bunun için tam 12 bin TL verildiği açıklanıyor, birçok kişi bunu hiç ama hiç mantıklı bulmuyor. Türkiye’de Game Pass’i üç yıllık olarak alan çok sayıda kişi bulunuyor ancak 27 yıl gerçekten “aşırı oranda aşırıya kaçılmış” bir adım olarak görülüyor. Kaçıranlar için sunulan paketlerin Türkiye fiyatları tam olarak şöyle:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

-PS+ Essential: 1 Ay 40 TL / 3 Ay 100 TL / 12 Ay 240 TL
-PS+ Extra: 1 Ay 60 TL / 3 Ay 165 TL / 12 Ay 400 TL
-PS+ Deluxe: 1 Ay 70 TL / 3 Ay 190 TL / 12 Ay 460 TL

PS+ Essential paketi için Sony Türkiye şunu aktarıyor: “Tüm temel PlayStation Plus avantajlarının keyfini çıkarın: çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda arkadaşlarınıza katılın, her ay koleksiyonunuza yeni oyunlar ekleyin, PlayStation Store’dan inanılmaz fırsatlar kazanın ve daha fazlasını elde edin.” PS+ Extra paketi için Sony Türkiye şunu paylaşıyor: “PlayStation Plus Essential planına dâhil olan tüm harika avantajların yanında, satış rekorlarına sahip türü tanımlayan oyunlardan yaratıcı bağımsız oyunlara kadar uzanan yüzlerce oyunun yer aldığı ve düzenli olarak yeni oyunların eklendiği Oyun Kataloğu’na erişim kazanın.” PS+ Deluxe paketi içinse Sony Türkiye tarafından paylaşılan açıklama şöyle: “Tüm temel PlayStation Plus avantajları ile Oyun Kataloğu’ndaki yüzlerce oyunun yanı sıra oyun deneme sürümleri ve Klasikler Kataloğu gibi özel avantajların da keyfini çıkarın.”

PlayStation Plus Deluxe yanında bu da ilginizi çekebilir: La Casa de Papel: Kore için çıkan tanıtım videosu

İLGİLİ HABERLER