reklamı kapat

POPÜLER

Grand Theft Auto VI LOG Tasarım

Grand Theft Auto V ile toplamda tam 185 milyon geride kaldı

 - Güncelleme: 10 Ağustos 2023 08:25
Birçok kişinin tam üç defa satın aldığı “Grand Theft Auto V” ile toplam satış 185 milyona ulaştı. Tüm “Grand Theft Auto” serisi ise tam 405 milyonu geride bıraktı.

Grand Theft Auto serisi için elde edilen bu satış sayıları elbette nefes kesiyor, spesifik olarak Grand Theft Auto V halen inanılmaz yüksek oranda oynanmaya devam ediyor. Bu arada biliyorsunuz yeni Grand Theft Auto oyunu da aktif olarak yolda bulunuyor. Peki Grand Theft Auto VI neler sunacak? Bazı tahminlere göre 2024 içerisinde karşımıza çıkarılacak oyun, en son Jason Schreier tarafından aktarılan önemli detaylar ile ses getirmişti. Şirket içerisindeki çalışma ortamında yapılan önemli değişimler ve pandemi nedeniyle geliştirme sürecinin beklenenden daha yavaş ilerlediği aktarılan oyunda, GTA tarihinde ilk defa oynanabilir bir Latin kökenli kadın karakter olacak. Söylendiği kadarıyla yapımda Bonnie & Clyde efsanesinden esinlenilerek iki farklı ana karakter olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aralarında bir duygusal bağ olması beklenen kadın ve erken karakterlerin etrafına kurulan aksiyon dolu olacak senaryo, söylendiği kadarıyla Miami ve çevresinde işlenecek. Şirket içerisinde “Projekt Americas” olarak geçtiği aktarılan yapımda, devasa bir haritanın olduğu aktarılıyor. Daha önce ortaya atılan iddialara göre yeni oyun, diğer sürümlerden farklı olarak zaman içinde genişleyebilir bir yapıda olacak. Buna göre oyun dünyası çıkış sonrasında eklenecek yeni haritalar ile gittikçe büyütülecek. Bu sefer özellikle çok fazla girilebilir iç mekân üzerine odaklandığı aktarılan firma, GTA 6 ile elbette büyük bir online dünya da yaratacak.

Grand Theft Auto V sayıları yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı