reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye’de üretilecek Toyota C-HR’nin detayları belli oldu

29 Haziran 2016

Toyota’nın geçtiğimiz yıl ilk konseptini görücüye çıkardığı tuhaf görünümlü crossover modeli C-HR seri üretime yaklaştıkça hakkında daha önce açıklanmayan detaylar da ortaya çıkmaya başladı. İç mekanının ilk defa gösterildiği yeni görselleri yayınlanan otomobilin motor seçenekleri ve üretim tarihi de belli oldu.

Paris’te sergilenen konsepti çok az törpüleyen Toyota, hala fazlasıyla iddialı, tuhaf, uçuk, agresif bir otomobille karşımızda. Peki dışarıdaki curcuna iç mekanda da devam ediyor mu? Nispeten evet. Kapı panellerinden başlayarak, konsola doğru kıvrılan, bilgi ekranını saran mavi şerit epey dikkat çekici. Yapay ambiyans ışığı yaratan bu şeridin etrafında daha sade bir gösterge paneli ve 8 inçlik multimedya ekranı yer alıyor.

1,2 litre benzin seçeneğinin de olacağı otomobil tıpkı Toyota’nın son zamanlardaki tüm SUV modelleri gibi hibrit motoruyla gelecek. Hibrit üniteyle 122 beygir güç üreteceği söylenen otomobil için açıklanan yakıt tüketim değeri ise 3,7 lt/100 km. Türkiye’de ilk prototipleri üretilen, önümüzdeki yıldan itibaren de seri üretime geçecek olan Toyota C-HR ayrıca Türkiye’de üretilen ilk hibrit araç ve ilk crossover modeli olacak.

YORUMLAR