reklamı kapat

POPÜLER

Fırat Demirel
Fırat Demirel kitap Arikovani.com

Türkiye’nin İnternet Girişimleri, bu kitapla tarihe tanıklık edecek

Türkiye’de internet girişimciliğinin doğuşunu aydınlatmayı hedefleyen Türkiye’nin İnternet Girişimleri adlı kitap projesi Fırat Demirel imzasıyla kitlesel fonlama sitesi Arikovani.com’da destek bekliyor.

Türkiye’de internet ve teknoloji girişimleri üzerine en tecrübeli yazarlardan biri olan Fırat Demirel, internet girişimciliğinin tarihine ışık tutacak bir projeya imza atıyor. Türkiye’nin ilk yerli internet girişimlerinin kuruluş ve büyüme hikayelerini ele alacak kitap projesi, Yemeksepeti, Mynet, Ebebek, Groups gibi Türkiye’nin en köklü önemli girişimlerini bir araya getirecek. Proje, Türkiye’de ilk internet girişimlerinin çıkmaya başladığı 1996 ve sonrasındaki 10 yılı ele alacak. Ek olarak bu projenin genç girişimcilere önemli tecrübe kazandırmayı hedeflediğinin altını çizmekte de fayda var. Melih Ödemiş, Emre Kurttepeli, Emre Sokullu, Halil Erdoğmuş, Çağlar Erol, Arda Kutsal, Ersan Özer, Hasan Yalçınkaya gibi Türkiye’de girişimciliğini başlatan isimler de tecrübelerini paylaşmak bu projeye destek veriyor. 

Bu alanda yazılmış en kapsamlı eser olmayı hedefleyen Türkiye’nin İnternet Girişimleri adlı kitap, okuyucularına zengin görsel içerikler de sunacak. Ayrıca BİP platformunda hazırlanacak sohbet botu (chatbot) ile kitap içeriklerinden bazı özel bölümlere kolayca erişebilecek.

Fırat Demirel
Fırat Demirel kitap Arikovani.com

2009’dan bu yana Türkiye’nin internet girişimlerine odaklanan ana medyası Webrazzi’nin editörlerinden olan Fırat Demirel kitapla ilgili şu yorumu paylaşıyor; “Türkiye’de 2006 yılından önce internet girişimlerine ciddi şekilde odaklanan bir yayın organı yoktu. Bu nedenle Türkiye’nin ilk internet girişimlerinin nasıl bir kuruluş ve büyüme aşaması geçirdiklerini tam olarak bilmiyoruz. Ben de ilk kitabımla az bilgiye sahip olduğumuz bu 10 yıllık dönemi aydınlatmak, internet sektörüne ve girişimcilere faydalı bir eser sunmak istiyorum.”

Desteğinizi bekliyor

40 bin TL fon toplamayı hedefleyen kitap projesi, şu anda hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor. Bireysel veya kurumsal destekçileri bekleyen projeye Arikovani.com’a girerek destek olunabiliyor. Türkiye’de internet girişimciliğinin başlangıcına ışık tutacak bu önemli kitaba sahip olmak için 20 liradan başlayan tutarlarla destekçi olmanız yeterli.

Destek sayfası
https://arikovani.com/projeler/turkiyede-internet-girisimleri-i/detay