reklamı kapat

POPÜLER

twitch

Twitch, kullanıcıları bilgilendirmek için bir gizlilik merkezi açtı

Canlı yayın konusunda liderliği kimseye bırakmayan Amazon şirketi Twitch, kullanıcıları bilgilendirmek için bir gizlilik merkezi açtı.

Açılan bu gizlilik merkezinde Twitch tarafından yapılan resmi açıklamalar şöyle oldu: “Ürünlerimizi, gizliliğinizi koruyacak ve size kişisel verileriniz üzerinde kontrol sunacak şekilde tasarlıyoruz. Ne paylaştığınız ve kiminle paylaştığınızın kontrolü sizde olmalı. Gizliliğiniz bizim için önemlidir. Bilgilerinizin emniyette ve sizin kontrolünüzde kalacağı konusunda size güven vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Şirket olarak misyonumuz, yayıncıları topluluklar oluşturmaları için desteklemek ve güçlendirmektir. Gizlilik bu sürecin hayati bir parçasıdır, bu nedenle Twitch’in kişisel verilerinizi güvende tutmak için doğru şeyleri yaptığına, gizlilik haklarınıza saygı duyduğuna ve sizi doğru kararları vermeniz için gereken araçlarla donattığına güvenebilmeniz gerekir. Twitch topluluğundaki herkes için bu hedeflere ulaşmakta gözettiğimiz ve uyguladığımız gizlilik ilkeleri şunlar:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şeffaflık

Gizlilik uygulamalarımız konusunda dürüst ve şeffafız.

Twitch ile paylaştığınız kişisel bilgileri nasıl koruduğumuzu açıklamak bizim görevimizdir. Twitch’te kullanıcıların kişisel bilgilerinin açık, etkili ve erişilebilir yollarla nasıl toplandığının, kullanıldığının, korunduğunun ve paylaşıldığının kolayca anlaşılabilmesi için, gizlilik uygulamalarımızı şeffaflık içinde yürütüyoruz. 

Kontrol

İçeriğinizin kontrolü sizdedir.

İçeriğinizle kimlerin etkileşim kurabileceğini ve bunun Twitch’teki deneyiminizi nasıl etkileyeceğini kontrol edebilirsiniz. Yani, kimlerin size fısıldayabileceğini, kanalınızda sohbet edebileceğini ve geçmiş yayınlarınızı görebileceğini seçebilirsiniz. Ayrıca, geçmiş yayınlarınızın videolarını indirebilir ve düzenleyebilir, kanalınızdan oluşturulmuş klipleri silebilir, indirebilir veya şikayet edebilir ve kanalınızın görünümü ile öne çıkan içeriğini özelleştirebilirsiniz.

Seçenek

Veriler sizin, tercih sizin.

Twitch’te gizlilik konusunda seçenekleriniz ve bunları kullanma hakkınız vardır. Hakkınızda topladığımız bilgileri nasıl kullanacağımız ve Twitch’te çevrimiçi gizliliğinizi nasıl yönetebileceğiniz konusunda size çeşitli seçenekler sunuyoruz. Bilgilerinize erişim, güncelleme, silme ya da bildirimleri ve hedefli reklamları devre dışı bırakma işlemleri hakkında bilgi için lütfen Gizlilik Seçenekleri sayfamıza bakın.

Gizlilik esaslı tasarım

Tasarımlarımızı gizliliğinizi göz önünde bulundurarak yapıyoruz.

Ürünlerimizi tasarlarken ve gözden geçirirken proaktif bir yaklaşım benimsiyoruz. Veri koruma ilkeleri, daha tasarım aşamasından itibaren Twitch ürünlerine entegre ediliyor. Bunlar arasında, yalnızca gerekli verileri toplamak, kullanıcı verilerini korumak ve kullanıcıya isterse verilerini silme veya veri toplamayı devre dışı bırakma seçeneği sunmak var.”

Twitch adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER