reklamı kapat

POPÜLER

Twitch yeni özelliğiyle Twitter’a rakip olmaya hazırlanıyor

Oyun yayınlarıyla tanınan ve milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Twitch o kadar büyüdü ki artık kalıplarına sığamıyor. Son olarak oyun satışı işine giriş yapacağını açıklayan Twitch, görünüşe bakılırsa şimdi de Twitter’a rakip olmak niyetinde.

Twitch’in Pulse ismi verdiği özellik mention veya hashtag özellikleri sunmuyor belki fakat temel olarak Twitter’ı aratmıyor. Hem yayıncılar hem de izleyiciler yazı, fotoğraf, GIF veya video paylaşımı yapabiliyor. Böylece arkadaşlarla veya takipçilerle istenen her şeyi paylaşmak mümkün oluyor. Böylece oyunculara özel bir ağ oluşturuluyor. Böylesine büyük bir platformun sosyal ağa dönüşme yolunda attığı bu adım, gelecek için çok önemli olacak gibi görünüyor.

Söz konusu özellikle birlikte özellikle ünlü yayıncıların kitlesini daha da geliştireceği ve izleyicilerle daha iyi bir bağ kuracağı söyleniyor. Amatör yayıncıların da kitlesini genişletmek amacıyla bu yeni özellikten faydalanabileceği söyleniyor. Twitch’in Pulse hizmetinin önümüzdeki haftalarda yavaş yavaş kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Özelliğin parça parça sunulacağı ve bu nedenle de özelliğe kavuşmayan kullanıcıların bir süre daha beklemesi gerektiği ifade ediliyor. Pulse özelliğinin mobil cihazlar için de yayınlanacağı belirtiliyor ancak mobil uygulamaya özelliğin gelmesi için bir süre daha beklenmesi gerektiğinin altı çiziliyor.