reklamı kapat

POPÜLER

Twitter en değerli kullanıcılarına reklam göstermiyor

Twitter’da bir süre önce fark edilen yeni uygulamaya göre, sosyal medya devi yalnızca ufak bir grup kullanıcısına reklamsız içerik sunmaya başladı. Ancak bu YouTube Red gibi para ödenerek elde edilen “reklamsız Twitter” benzeri bir servis olmak yerine, sadece bazı “değerli” Twitter kullanıcılarının yararlandığı bir ayrıcalık.

Peki Twitter’ın bu “değerli kullanıcı” sıfatına layık olmak için ne yapmalısınız? Öncelikle Twitter’ı aktif olarak kullanmanız gerekiyor. Bunu yaparken de Twitter’ın her seferinde vurguladığı kalite standartlarına uymak, yani küfür ve hakaret içeren aşalayıcı üsluptan kaçınmak da önemli.

Sosyal medya devinin, bu kullanıcılara sponsorlu içerik göstermeme nedenine gelelim. Twitter reklamlardan arındırdığı temiz bir zaman tüneli hediyesi veya bu koşullarda vaadiyle, Twitter’ın eski cazibesini artırmak ve diğer kullanıcıları da teşvik etmek istiyor. Böylece hem daha kaliteli hem de daha kalabalık bir sosyal medya deneyimi hedefleniyor. Uslu durursanız, siz de bir gün reklamsız Twitter’a kavuşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER