reklamı kapat

POPÜLER

Twitter iOS 15.5

Twitter, iOS için yeni arama sistemini test etmeye başladı

Twitter, yeni özellikler test etmeye ve denemeler yapmaya devam ediyor. Bunun yenisi iOS tarafında arama ile alakalı oldu.

Advertisement

Şimdilik bazı iOS kullanıcılarında görünen, yüksek ihtimalle çok yakında herkes için aktif edilecek yeni dönemde Twitter arama sistemi için iki farklı deneme yapılıyor. Twitter’ın iOS uygulamasında arama menüsü şu an alt menü barında yer alıyor ve arama bölümüne alttaki “büyüteç” simgesi üzerinden ulaşılabiliyor. Aşağıdaki GIF animasyonda göreceğiniz yeni denemelerden birisi aşağıdaki arama büyütecini sağ üst köşeye taşıyor.

Diğerinde ise direkt olarak şu an Twitter logosunun yer aldığı üst konuma bir arama menüsü / barı ekleniyor. Bu ikinci tasarım biraz daha mantıklı görünürken, firmanın bu konuda bir özelleştirme sunması bekleniyor. Yani arama butonunu yeri kullanıcı tercihine bırakılabilir, yeni dönem iOS sonrasında Android tarafına da gelebilir.

Bu arada sosyal medyanı haber merkezi iOS merkezli başka testler de yapıyor. Örneğin Twitter yeni tweet atma sistemini sayfanın en altına sabit olarak entegre etme konusunda denemeler içerisinde bulunuyor. Biliyorsunuz şu an yeni tweet atma “+” butonu üzerinden yapılıyor. Test edilen yeni sistem süreci daha hızlı hale getirecek gibi duruyor. Bu sistemin de ileride herkes için aktif edilmesi ve süreçte özelleştirme imkânı verilmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti