reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Mi Tv Stick

Eski televizyonlara akıllı özellikler getiren Xiaomi Mi TV Stick’in fiyatı düştü

Piyasadaki çoğu televizyon uygulama desteğine sahip olsa da eski televizyon modellerinde uygulama desteği bulunmuyor. Bunun için kullanıcılar akıllı cihaz modellerine yöneliyor.

Xiaomi’nin eski televizyon modellerini akıllandıran Xiaomi Mi TV Stick için indirim fırsatı geldi. Mi Stick’te dört çekirdekli bir işlemci bulunuyor.

Cihazda bu işlemciyle birlikte Mali-450 GPU bulunuyor. Dahili depolama kapasitesi 8 GB olan cihazda 1 GB’lık RAM mevcut. 29 gram ağırlığındaki cihazın kutu içeriğinden bir kumanda da çıkıyor. Kullanıcılar cihazı bu sayede kontrol edebiliyor. Televizyonlara HDMI bağlantısı üzerinden bağlanan Mi Stick, Android TV Pie yüklü geliyor. Mi Stick’e uygulamalar ve oyunlar yüklenebiliyor. Netflix ve Amazon Prime Video gibi uygulamalara da destek cihaz Google Asistan desteğine de sahip. Kumanda üzerinde özellikle özel Netflix, Google Asistan ve Amazon Prime Video tuşları göze çarpıyor. Standart rakamsal tuşları taşımayan kumanda, ürünün kendisi gibi ufak bir boyuta sahip. Dahili Chromecast ile videolar ve diğer içerikler cihazdan kolayca yansıtılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi TV Stick hızlı bir kurulum desteği sunuyor

Siyah renkli bir gövdeye sahip olan Xiaomi Mi Stick, DTS ve Dolby gibi ses kodeklerine de destek veriyor. Full HD destekli cihaz HDMI bağlantı noktasına sahip herhangi bir televizyona, monitöre veya projektöre takılabiliyor. Kullanıcılar bu sayede uzaktan kumandadaki Google Asistan tuşuna basarak diledikleri aramaları gerçekleştirebiliyor.

xiaomi

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept