reklamı kapat

POPÜLER

Twitter LOG Tasarım

Twitter, iOS ve Android için yeni altyazı butonunu devreye aldı

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, iOS ve Android için uzun zamandır test edilen altyazı butonunu devreye aldı.

Twitter, iOS ve Android uygulamalarında gerçekten uzun zamandır test edilen ve artık herkese açılan yeni dönemde kişilerin videonun içerisine entegre edilen altyazıyı basitçe kapatıp açmasına imkan tanıyor. Bunun için videoların sağ üst köşesinde çıkan “CC” butonuna basmak yeterli oluyor. Bu konuda artık tercih sizin diyen firma, süreci elbette sadece kendi bünyesine yüklenen videolar için aktif ediyor. Bu adım genel olarak memnun ederken, halen birçok kişi Twitter’ın esas olarak video kalitesini artırmasını istiyor. Geçtiğimiz yıl bu konuda bir adım atıldı ancak halen Twitter’a yüklenen videoların kalitesi ciddi şekilde düşük durumda.

Twitter bundan önce yeni “Notlar” özelliği le ses getirdi. Bu özellik, üzerinden geçmek adına aralarında Türkiye’nin olmadığı bazı ülkelerde test için aktif edildi. Notlar, temel olarak Twitter’da karakter limitine takılmadan (Yine de 2.500 kelime sınırı var) uzun yazılar hazırlanması ve takipçiler ile paylaşılmasına odaklanıyor. Uzun yazıların fotoğraf, videolar ve Tweet’ler ile zenginleştirilmesine imkân tanıyan şirket, bir bakıma “kişisel blog” formatını karşımıza çıkarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirketin açıklamasına göre yeni özellik için bir “not kartı” altyapısı kullanılıyor. Twitter bunu “Not kartı, bir not bağlantısının ön izlemesini içeren Tweettir. Karttaki bağlantıya tıklandığında, yazar tarafından oluşturulan not açılır. ” şeklinde açıklıyor. Birçok kişinin hoşuna gidecek özellik için başka paylaşımlar da yapan Twitter’a göre not yazarı, notu yayınlandıktan sonra düzenleyebilecek. Okuyucular, en üstte yer alan “Düzenlendi” etiketi sayesinde notun düzenlendiğini anlayabilecek.

Twitter adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması

İLGİLİ HABERLER