reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Twitter

Twitter, uygulamalara reklam koymak için kendisine yeni yer buldu

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, bugün reklam odaklı tepki çeken bir gelişme ile gündemde yer alıyor.

Advertisement

Twitter, rakipleri gibi reklamlar olmadan hayatta kalamayacak sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Hali hazırda ana akış içerisinde ciddi şekilde reklam gösteren firma, bu konuda kendisine yeni bir yer daha bulmuş durumda.

Yapılan resmî açıklamaya göre yakında tweet cevaplarında da kullanıcıların karşısına reklamlar çıkarılabilir. Şimdiden iOS ve Android tarafında test edilen yeni dönem eğer herkes için aktif edilirse, alt alta sıralanan cevaplar reklamlar ile bölünmüş olacak.

Şimdilik bu yeni dönemin yüzde 100 kesin olarak aktif edilmesi net değil. Şirket yetkilisi Bruce Falck, testler üzerinden bu reklamların analiz edileceğini belirtiyor. Yani sonuçlar istenildiği gibi çıkmazsa süreç rafa kaldırılabilir. Kullanıcılar ise bu yeni yapıyı şimdiden açık olarak hiç sevmediklerini dile getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter kısa süre önce de kullanışlı bir özelliği kullanıma sundu

Bahsettiğimiz bu yeni özellik ile artık kişiler takipçilerini özelleştirebilecek. Bu sayede bir kişiyi engellemeden takipçiler arasından çıkarmak mümkün olacak.

Bu özellik sayesinde sizi takip etmesini istemediğiniz kişileri basit şekilde düzenleyebileceksiniz. Burada engelleme yani blok olmadan bu özelliğin sunuyor olması güzel olan Twitter, süreci oldukça da basit hale getirmiş.

Birisini engellemeden takipçiler arasında çıkarmak için profil üzerindeki “takipçi” bölümüne girilmesi ve orada istenilen kişi için “bu takipçiyi kaldır” denilmesi yeterli oluyor. Firma burada şu uyarıyı çıkarıyor: “@xxxx takipçilerin arasından kaldırılacak ve Twitter tarafından bilgilendirilmeyecek. İlerleyen zamanlarda seni tekrar takip edebilir.”

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem