reklamı kapat

POPÜLER

Twitter, yanıtlarda kullanılan @ simgesini kaldırmayı planlıyor

Hayata geçirmeden önce bir süre farklı deneysel çalışmalarla yeni projelerini test eden Twitter, yine köklü bir değişiklik üzerinde çalışıyor. Yeni geliştirilecek olan Android uygulamasında bir kullanıcının tweet’ini yanıtlarken kullanılan @ simgesinin yanıt mesajından kaldırılması planlanıyor.

Buzfeed’e konuşan Twitter’ın Haber Dairesi Başkanı Vivian Schiller, @ simgesinin ve hashtag’lerin gizli olacağı bir yapı üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Yeni uygulama ile, @ simgesi ve # simgesi Twitter’ın arkaplanında yer alması sağlanarak Twitter dilinden ziyade kullanıcıların paylaştıkları ön plana çıkartılmış oluyor. Sonuç olarak iletişimin kalitesini arttırıcı bir etki yaratması bekleniyor.


Android Alpha test grubunun kullandığı sürümden elde edilen ekran görüntülerinde ise doğrudan bir sohbet formatında isimler dahi belirtilmeden yanıtların ilgili tweet’in altında yer aldığı görülüyor. Ekran görüntüsünün henüz bir test sürümünden olduğu için Twitter’ın üzerinde çalıştığı birçok farklı versiyon olabileceği belirtiliyor.