reklamı kapat

POPÜLER

Twitter’dan 140 karaktere sığamayanlara müjde

Twitter’da karakter sayısının az olması zaten sorun yaratıyor bir de bunun üstüne kişilerin etiketlenmesi karakter sayısını iyice azaltıyor. Hatırlarsanız daha önce eklenen linklerin karakter sayısına dahil edilmemesi için bir güncelleme yayınlanmıştı. Şimdi ise bahsedilmelerle ilgili olarak Twitter kullanıcılarının hoşuna gidecek bir yenilik yapılıyor.

Bundan böyle yanıt olarak atılan tweet’lerde yanıt verilen kişinin ismi tweet’in üzerinde gösteriliyor. Böylece karakter sayısı harcanmıyor ve 140 karakterin tamamı yanıta harcanabiliyor. Yanıtla butonunun üzerine tıklandığında sohbet içerisindeki kişilerin tamamı görülebiliyor. Böylece konuşma içerisine kimlerin dahil olduğu tek yerden kontrol edilebiliyor. Tweet’leri okurken artık yazının başında kişilerin isimlerini görmeye gerek kalmıyor. Dolayısıyla Twitter da daha sade bir yapıya bürünüyor.

Twitter yaptığı açıklamayla konuşmaları geliştirmek için çalışmalar yapmaya devam edeceklerini belirtiyor. Tweet’lerde yapılacak geliştirmelerle birlikte platformun kullanımınının çok daha kolay olacağı ve yen kullanıcıları kendisine çekeceği düşünülüyor. Yeni özellik hem Twitter’ın internet sitesinde hem de iOS ve Android platformlarındaki Twitter uygulamasında kullanılabiliyor. Eğer akıllı telefon veya tabletinizde uygulamayı kullanıyorsanız ve yeni bahsedilme özelliğini halen göremiyorsanız uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Twitter’ın gelecekte sohbet odaklı başka ne gibi geliştirmeler yapacağını hep birlikte göreceğiz.