reklamı kapat

POPÜLER

Yeni nesil iPad parçalarına ayrıldı

Apple geçtiğimiz hafta giriş seviyesindeki yeni iPad modelini tanıttı. Teknik özellik açısından Pro modellerinin gerisinde kalan cihaz, özellikle uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Cihazların içini açan ve tamir edilebilirliğini inceleyen iFixit, Apple’ın bu yeni iPad’inin de kapağını araladı.

iPhone 6s ve iPhone SE‘ye de güç veren A9 işlemcinin kullanıldığı tablet, iPad Air 2’den daha kalın bir yapıda ve hemen hemen orijinal iPad Air ile aynı kalınlıkta. Kalınlıktaki artışın başlıca sebebi ise pil kapasitesi. iPad Air 2’ye nazaran daha yüksek bir pil kapasitesine sahip olan iPad, 32,9 Wh değerle orijinal iPad Air ile neredeyse benzer bir kullanım süresi vadediyor.

Tabletin içerisinde karşılaşılan bir diğer ilginçlik ise ekranın yapısı. Orijinal iPad Air ile aynı yapıda olan ekran, iki parçadan oluşuyor. Böylece ekranda herhangi bir sorun yaşandığında parçalardan birinin değiştirilmesi yeterli oluyor. Fakat aynı zamanda cam ile ekran arasında küçük bir boşluk kaldığı için hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkıyor.

Tıpkı iPad Pro modellerinde olduğu gibi ses kapatma butonunun bulunmadığı cihazda iPad Air 2’de kullanılan parmak izi okuyucuya yer veriliyor. Bazı küçük tasarımsal değişikliklerin yapıldığı cihazda mikrofon ve hoparlör çıkışlarının değiştiği de görülüyor.

YORUMLAR