reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones’un 7. sezon tanıtımı gün yüzüne çıktı [Video]

Dünyanın dört bir yanından geniş bir kitlesine sahip olan Game of Thrones yaz aylarında ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Heyecan uyandıran yedinci sezondan uzun bir tanıtım izleyicilerle paylaşıldı.

Hatırlarsanız Game of Thrones altıncı sezonu merak yaratan bir noktada son bulmuştu. Daenerys Targaryen düşmanlarını alt edip sonunda Westeros‘a yelken açmayı başarmıştı. Devasa ejderhaları ve ordusuyla uzun zamandır savaşın yaklaştığını belli etmişti. Öte yandan Cersei Lannister oğlunu kaybetmek uğruna King’s Landing’deki gücünü geri kazanmıştı. Sonucunda yedi krallığın tacı onun başına yerleşti. Demir tahtın yeni sahibi oldu. Ancak tahtı geri alanlar Cersei ile sınırlı kalmadı. Kuzeyde Jon Snow ve Sansa Stark, Winterfell’i geri alma mücadelelerinde başarılı oldu. Bu sürecin sonunda Jon Snow, Kuzey’in Kralı ilan edildi. Böylece son iki sezondaki büyük mücadelenin hangi isimler arasında yaşanacağı da belirlenmiş oldu.

Bizler altıncı sezon finalinden beri neler olacağını tahmin etmeye çalışırken Game of Thrones’un iki sezonun ardından son bulacağı açıklandı. Üstelik bu sefer alıştığımızdan daha az yeni bölüm seyredeceğiz. Yedinci sezonda sadece yedi bölüm yer alacak. Final sezonu ise kapanışı altı bölümle gerçekleştirecek.

İşlerin daha karmaşık bir hal alacağı yedinci sezon 16 Temmuz‘dan itibaren ekrana gelecek. Paylaşılan yeni tanıtımı haberimizin girişinde bulabilirsiniz.