reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

Yeni iPad Pro ve iPad Air’de “pil sağlığı” menüsü yer alıyor

Geçtiğimiz hafta resmi olarak lanse edilen yeni iPad Pro ve iPad Air’de “pil sağlığı” menüsü yer alıyor. Buna bağlı olarak ekstra imkanlar sunuluyor.

Yeni iPad Pro ve iPad Air modellerinde eski iPad’lerde yer almayan faydalı bir “pil sağlığı” menüsü yer alıyor, burada batarya sağlığı hakkında bilgi alınabiliyor ve aynı zamanda yüzde 80’lik şarj limiti uygulanabiliyor. Bu özellik açıldığı zaman tabletler yüzde 80’in üstünde şarj edilemiyor, bunun arkasında pil ömrünü korumak ya da uzatmak yer alıyor. Pil sağlığı menüsünde aynı zamanda cihazdaki bataryanın üretim tarihi ve ilk şarj tarihi de açık olarak gösteriliyor. Bugün itibarıyla Türkiye’de de satılan yeni modeller hakkında “Öğrenciler, içerik üreticileri, küçük işletmeler ve daha birçok kullanıcı iPad Air’i performansı, taşınabilirliği ve çok yönlülüğü için seviyor. Üstelik tümü, uygun bir fiyatla sunuluyor. Bugün iPad Air her zamankinden daha da iyi.” diyen Apple’ın Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bob Borchers sözlerini şöyle sürdürdü: İlk kez iki farklı boyut seçeneğiyle sunduğumuz, yeniden tasarlanan 11 inç ve yepyeni 13 inç iPad Air’i tanıttığımız için çok heyecanlıyız. Muhteşem Liquid Retina ekranı, M2 çipin olağanüstü performansı, inanılmaz yapay zeka becerileri ve yeni aksesuarları destekleyen renkli, taşınabilir tasarımı sayesinde iPad Air şimdi her zamankinden daha güçlü ve çok yönlü.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Dünyanın en iyi ekranını, en yeni M serisi çiplerimizin sunduğu üstün performansı ve gelişmiş aksesuarları portatif bir tasarımda bir araya getiren iPad Pro hem farklı meslek gruplarından profesyonellerin hem de en üst düzey iPad deneyiminden faydalanmak isteyen kişilerin gücüne güç katıyor. Büyüleyici derecede ince ve hafif yeni iPad Pro ile bugün bir adım daha ileriye gidiyoruz. Bu, şimdiye kadarki en büyük iPad Pro yeniliği.” diyen Apple’ın Donanım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Ternus sözlerini şöyle sürdürdü: “Çığır açan Ultra Retina XDR ekranı, gücünü M4 çipten alan üstün performansı, olağanüstü yapay zeka becerileri ve yepyeni Apple Pencil Pro ve Magic Keyboard desteği ile yeni iPad Pro eşi benzeri olmayan bir aygıt.”

M4 iPad Pro ve M2 iPad Air’ler yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X