reklamı kapat

POPÜLER

Uber

Uber, Türkiye’ye geri dönüyor; işte bilinmesi gerekenler

Uygulama tabanlı ulaşım şirketi Uber, İstinaf Mahkemesi tarafından alınan karar ışığında Türkiye’ye geri dönüyor. İşte detaylar;

BBC’de yer alan habere göre İstinaf Mahkemesi ilk derece mahkemenin aldığı kararı hatalı buldu ve hem web sitesine hem de uygulamasına geçen yıl erişim engeli getirilen Uber’in engelini kaldırdı. Aktarıldığı kadarıyla erişim engelinin kaldırılması ile birlikte firma, taksi ürünüyle Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam edebilecek. Şirketin sözcüsü, bu durum hakkında “Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 2014 yılından itibaren İstanbul’da hizmet vermeye başlayan Uber’in bugüne dek 4.5 milyondan fazla kişi tarafından indirilerek kullanıldığı belirtilirken, erişim engelinin kalkması ile Uber uygulamasında UberTaksi hizmetinin sunulabileceği de ifade ediliyor. Uber uygulamasını erişim engelinden önce İstanbul’da 14 bin 500 taksi sürücüsü kullanılıyordu açıklaması da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uber Türkiye’de popüler olmaya başlamıştı

Bu yüzden de gelen engele üzülen çok olmuştu. İstanbul’da bir ara ciddi oranda popüler olan servis, yeniden eski günlerine dönecek gibi görünüyor. Ancak bunun için yine ciddi zaman gerekiyor. Ayrıca servise yönelik başka engellerin getirilme ihtimali de maalesef her zaman masada bulunuyor. Uber’i taksiciler de genel olarak hiç sevmiyor.

İlginizi Çekebilir

Şirin görünümlü elektrikli otomobil